Věci, které tajně ničí vaši pokožku a vy o tom nemáte ani nejmenší tušení

Fotografie: iStockphotos

I když je náš vzhled dán geneticky, je zajímavé, že rychlost stárnutí pokožky až z 90 % závisí zcela na nás a na našich každodenních rutinách.

Přiznejme si to, všichni zoufale doufáme, že naše pokožka bude pořád vypadat tak, jako vypadala, když jsme byli mladší. Nějak si neumíme a nechceme připustit, že s věkem přibývají vrásky a pružnost pleti už taky není taková, co bývala. Zkoumali jsme 10 nejběžnějších denních návyků, které ničí naši pokožku. Níže zjistíte, že není tak těžké se jim vyhnout a mít během krátké doby výrazně lepší pleť.

Umožňujete vlasovým výrobkům, aby se dotýkaly vaší pleti

Mnoho vlasových přípravků, včetně šamponů, kondicionérů a dalších vlasových stylingových přípravků, způsobuje ucpávání pórů na pokožce, což vede k vyrážkým, akné, pupínkům a dalším podrážděním pokožky hlavy a obličeje. Abyste tomu zabránili, měli byste zvážit přechod na nesulfátové vlasové přípravky. Ještě lepší je začít používat jako ochranu látkovou čelenku, kterou si dáte na čelo, a při příštím použití vlasových produktů si zakrýt tvář čistým ručníkem.

Používáte příliš mnoho produktů určených pro péči o pleť

Střídáte hodně pečujících přípravků na vaši pleť? Přesně tohle je pro vaši pokožku opravdu hodně náročné, protože nové konzervační látky a přísady mohou aktivně přispívat k akné a zhoršovat její stav. Ale i takové produkty, které slouží k péči o akné, jsou v příliš velkém množství spíše na škodu. Místo toho, abyste experimentovali s různými produkty péče o pleť, se zkuste držet 1 nebo 2, které vám budou vyhovovat.

Nesprávné používání produktů na odstraňování chloupků na obličeji

Nesprávné odstraňování chloupků na obličeji pomocí komedogenních produktů, které ucpávají póry, mohou často způsobit akné na tváři. Zjednodušeně řečeno tedy vyměňujete jeden problém za jiný. Abyste se ujistili, že chloupky na obličejí odstraňujete správně a zabraňujete dalšímu podráždění pokožky, vyhýbejte se výrobkům s přísadami, které ucpávají póry (kokosový olej, palmový olej).

Fotografie: Unsplash

Cestování do cizích krajin

Když se rozhodnete vycestovat do cizích krajin, vystavujete svoji pokožku novému prostředí. Faktory, jako je působení slunce, tepla, chladu a vlhkosti, mohou přispět k náhlému zhoršení pokožky a vyvolat akné. Aby se zabránilo negativním dopadům, které může změna prostředí na vaši pokožku mít, je nejlepší se přizpůsobit novým podmínkám.

Vyhněte se dlouhodobému vystavení pokožce a používejte opalovací krém, nejlépe s oxidem zinečnatým. A pokud jste vystaveni nízkým teplotám, snažte se zabránit dehydrataci pokožky a neustále používejte nějaké hydratační krémy.

Toxiny ve vašem odličovači

Další běžnou kosmetikou, jež může způsobit ucpání pórů a akné, jsou toxické složky, které se nacházejí ve vašem odličovači. Řešením tohoto problému bude opět použití nekomedogenních produktů. Doporučujeme také důkladně si po odlíčení umýt obličej, abyste po dlouhém dni účinně odstranili nahromadění make-up, olej a nečistoty.

Fotografie: Unsplash

Jíte nezdravé jídlo

Potraviny s vysokým obsahem sacharidů, jako jsou koláče nebo hamburgery, mohou vyvolat akné. Díky vysokému glykemickému indexu může jídlo bohaté na sacharidy vyvolat podráždění pokožky, protože přímo ovlivňuje hladinu cukru v krvi.

Spíte na břiše

Váš polštář absorbuje vše a když spíte, váš obličej je těsně přitlačen ke všem nečistotám na vašem polštáři, což zase způsobuje akné a ucpávání pórů. Ve spánku často slintáme, zvláště když spíme na jedné straně obličeje, což má za následek ucpání našich pórů a podráždění pokožky. Aby nedošlo k poškození pokožky, zkuste spát na zádech.

Fotografie: Unsplash

Až moc drhnete svůj obličej

Když si příliš drhnete obličej žínkou, vystavujete pokožku extra exfoliaci, která má negativní dopad na vaši pleť. Aby nedošlo k nežádoucímu podráždění pokožky, umyjte si obličej žínkou 3 až 4krát týdně a minimalizujte zbytečné loupání pokožky.

Myjete si obličej vodou, která je příliš horká nebo příliš studená

Teplota vody je klíčová, pokud jde o zdraví pokožky. Studená voda účinně neodstraní veškeré zbytečné usazeniny na pokožce, zatímco horká voda ji dráždí a vysušuje. Nejlepší teplota vody pro účinné čištění pleti by byla vlažná, protože odstraňuje usazeniny na pokožce a zachovává přitom zdravé oleje.

Neumýváte si obličej každé ránoBěhem spánku se nám na obličej nahromadí nečistoty, oleje a bakterie. A zatímco v noci spíme, naše pokožka prochází procesem opravy, který na oplátku způsobuje, že naše pokožka produkuje oleje a toxiny. Pokud si ráno neumyjete obličej, může vaše pokožka začít rychleji stárnout. Proto se doporučuje nejprve si ráno umýt obličej, abyste se mohli osvěžit, vyčistit póry a začít den se svěží pokožkou.

Zdroj: WebMD

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]