S bolestí kolen vám pomohou i tyto přírodní prostředky…

Bolest kolen je považována za jednu z nejvíce nepříjemných bolestí a dokáže pořádně znepříjemnit život. Bolest kolen může mít vícero příčin a potkat vás může v jakémkoliv věku. Často se problémy kolen řeší operací.

Jak už jsme zmínili, bolest může být z různých příčin. Často k ní dochází při nějaké sportovní aktivitě (špatně prováděné cviky) anebo v důsledku zranění. Závažnější důvody patří do rukou lékaře. Za dlouhodobou, palčivou a vleklou bolestí může stát artritida nebo osteoporóza. Přinášíme tipy, jak bolesti ulevit pomocí přírodních prostředků.

Citron a sezamový olej

Citróny má doma patrně každý. Pomáhá nejen při chřipkách a nachlazení, ale i s bolestí kolene. Citronová šťáva rozpouští kyselinu močovou, která stojí za vznikem artritidy. Potřebovat budete citron nakrájený na kolečka, gázu a půl hrnku sezamového oleje. Plátky přiložte na bolavé místo a omotejte gázou namočenou do oleje a nechte 10 minut působit – aplikujte 2x denně.

Olivový olej

Olivový olej pomáhá s otoky. Je-li kolena nateklé, potřete jej bohatě olivovým olejem a nechte hodinu působit. Můžete kolena i obvázat látkou namočenou do oleje. Koleno po hodině umyjte. Opakujte každý den jednou.

Kokosový olej

Kokosový olej je velmi vděčný pomocník. Kokosový olej dejte do kastrůlku (cca půl hrníčku) a vařte 3 minuty. Jakmile olej bude mít optimální teplotu, namažte si bolavé koleno a nechte olej několik hodin působit. Opakujte 2x denně.

Olivový olej a jablečný ocet

Smíchejte 1 polévkovou lžíci jablečného octa a 1 polévkovou lžíci olivového oleje. Tuto směs pak namažte na koleno z horní i spodní části. Po půl hodině opláchněte vodou.

Olivový olej a kajenský pepř

Smíchejte 2 polévkové lžíce kajenského přepře a 1,5 hrníčku olivového oleje. Tuto směs si pak namažte na koleno. Opakujte 2x denně minimálně po dobu 1 týdne.

Jablečný ocet a kajenský pepř

Smíchejte 1,5 polévkové lžíce kajenského pepře s 1 hrníčkem jablečného octa. Tuto směs smíchejte s vodou (třeba do nějakého kyblíku) a provádějte ve vaně koupel kolene. Koleno namáčejte (polévejte) asi 15 až 20 minut. Opakujte 1x denně 7 dní v týdnu.

Co dále pomáhá na bolest kolene?

  • Zázvor a kurkuma
  • Epsomská sůl do horké lázně
  • Eukalyptový olej
  • Kostival
  • Bříza
  • Bylinné čaje
  • Hořčičná semena (rozdrtit a smíchat s vodou – namazat)
  • Bylinné náplasti/tejpy

Obrázek: pixabay.com