S ucpaným nosem si poradí přírodní spojenci. Spolehlivě pomůže i zvlhčovač a zázvor

Fotografie: Depositphotos

Pokud vás trápí ucpaný nos, nemusíte nutně spěchat k lékaři nebo utrácet za drahé chemické prostředky. Skvěle vám pomohou tyto tipy.

Ucpaný nos je nepříjemný problém, který se může objevit téměř kdykoli. Pokud se s ním často potýkáte i vy, nemusíte však nutně spěchat do lékárny a užívat drahé komerční léky plné chemie – skvěle vám totiž dle lékařky Alany Biggers dokáží pomoci i jednoduché domácí triky, jako je například aplikace zvlhčovače nebo zvýšený přísun koření a bylinek, včetně zázvoru a kurkumy. Úlevu pocítíte již během několika krátkých dnů.

Použijte zvlhčovač a jezte více koření

Pokud máte ucpaný nos, uděláte nejlépe, když se budete držet ve vlhčím prostředí, radí doktorka Biggers. S tím vám dokáže pomoci především zvlhčovač, do kterého mimo jiné můžete přidat esenciální oleje. Ty jeho účinnost ještě více posilují a pomohou vám usnadnit dýchání natolik, že se vám bude i lépe spát. Jediná nevýhoda tohoto zařízení je skutečnost, že může stát trochu více peněz. Jedná se však o investici, jež se z dlouhodobého hlediska skutečně vyplatí.

Dále je dobré zaměřit se na konzumaci kořeněných jídel, jež podpoří krevní oběh a stejně tak i chod dýchacího systému. Zásadní účinky má dle serveru Healthline především zázvor, ze kterého si stačí připravit chutný čaj, ale například také chilli papričky a kurkuma. Tato přírodní léčiva mají silné protizánětlivé vlastnosti a lze je přidat téměř do každého pokrmu nebo si z nich připravit vhodnou léčivou směs. Dobře se osvědčil i česnek.

kurkuma
Fotografie: Pixabay

Účinná prevence proti chřipce: V boji pomohou i vhodné hygienické návyky a posilování imunity

Pomoci mohou i teplé obklady

Teplý obklad může pomoci uvolnit ucpaný nos snížením zánětu a otevřením nosních cest zvenčí, doporučuje lékařka Megan Soliman. Aby byla metoda co nejúčinnější, jednoduše namočte žínku nebo malý ručník do teplé vody, poté vymačkejte přebytečnou vodu, složte ji a položte si ji na horní část nosu a spodní čelo. Nakonec ho již nechte působit několik minut a poté sundejte. Na Zdravém Stravování jsme také již dříve psali, jak se zbavit alergické rýmy a zánětu středního ucha.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]