Přirozené způsoby, jak odstranit bradavice i mateřská znaménka: Úkol splní aloe vera i cibule

Fotografie: Depositphotos

Kožní výrůstky, jako jsou bradavice a stařecké skvrny, mohou snadno poškodit váš vzhled. Pokud trápí i vás, vyzkoušejte tyto metody odstranění.

Mateřská znaménka, stařecké skvrny a bradavice mohou nepříjemně narušit váš vzhled, a snížit tak vaše sebevědomí –zejména pokud se nachází na viditelných místech, jako je obličej nebo ruce. Pokud se s nimi potýkáte i vy, nemusíte podstupovat invazivní procedury ani užívat drahé komerční prostředky, abyste se jich zbavili. Skvěle vám postačí přírodní léčiva a jednoduché domácí triky, říká doktorka Debra Sullivan.

Přírodní metody odstranění kožních problémů

Odstranění mateřských znamének, stařeckých skvrn a bradavic pomocí přírodních metod může být rizikové a neúčinné – ještě než se do toho pustíte, raději se vždy poraďte se svým praktickým lékařem. Pokud však dostanete svolení, můžete vyzkoušet následující způsoby:

  • Aloe vera: Gel z aloe vera má protizánětlivé a hojivé vlastnosti. Zkuste ho nanášet několikrát denně na postiženou oblast a příznaky se výrazně zmírní. Účinně působí jak na mateřská znaménka, tak i na stařecké skvrny.
  • Citron: Toto kyselé ovoce obsahuje kyselinu, která pomáhá rozjasnit pokožku a stejně tak i stařecké skvrny. Nechte působit jeho šťávu několik minut a poté ji opláchněte.

  • Banánová slupka: Mnozí zastánci přírodní medicíny tvrdí, že vnitřní strana banánové slupky pomáhá ničit viry způsobující bradavice. Stačí ji přiložit přímo na postižené místo a připevnit ji náplastí nebo obvazem – tento proces opakujte několikrát denně.
  • Použití cibule: Stejně jako banánová slupka vám dokáže pomoci cibule. Naneste čerstvě nařezaný kus na bradavici či znaménko a připevněte ho náplastí. Kúru nechte působit několik hodin a poté ji sundejte – provádějte to několikrát denně.

cibule rozkrojená na poloviny
Fotografie: Pexels

Lipom je většinou jen kosmetickou vadou. Někdy však může připomínat nebezpečný liposarkom

Pokud vám přírodní léčba nepomáhá, můžete se obrátit na lékařské přípravky, jako jsou zejména léky s obsahem kyseliny salicylové nebo močoviny. Přípravky s těmito složkami jsou k dispozici téměř v každé lékárně a skvěle pomáhají odstraňovat bradavice nebo stařecké skvrny. Pamatujte však, že byste měli vždy dodržovat pokyny uvedené na obalu a nikdy se je nepokoušejte nanášet na obličej nebo na mateřská znaménka.

Zdroj: Healthline, Healthline, Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]