Úleva od bolesti hlavy přirozeně z pohodlí domova: Efektivně pomůže i hořčík a káva

Fotografie: Jose Navarro / Creative Commons / Attribution 2.0

Bolest hlavy je nepříjemný problém, se kterým se čas od času setkává naprosto každý. Pokud se jí chcete zbavit, nemusíte však užívat chemické léky.

Vždy, když mě bolí hlava, nechávám léky jako poslední možnost. Existuje totiž mnoho jednoduchých a zcela přirozených metod, jak si lze pomoci, a to například i obyčejnou vodou nebo hořčíkem. Domácí způsoby léčby doporučuje i doktor Jared Meacham, přičemž každý z nich pomáhá tlumit nepříjemné pocity již během několika minut. Pokud by však náhodou bolesti přetrvávaly, raději se poraďte s lékařem.

Pijte více vody

Častou příčinou bolestí hlavy bývá dehydratace, ke které dochází v důsledku nedostatečné konzumace vody. Pokud vás tedy trápí bolesti hlavy, zkuste se nejprve pořádně napít a po chvíli uvidíte, zda se problém zlepšil. Je také dobré zaměřit se na pravidelný přísun tekutin po celý den, a to nejméně 2 až 3 litry. Stejně tak berte na vědomí, že dehydratace může zhoršit koncentraci a způsobit podrážděnost, což bolesti ještě zhoršuje.

Vypijte kofeinový čaj nebo kávu

Skvělou úlevu od bolestí hlavy vám může poskytnout čaj nebo káva s obsahem kofeinu. Jedná se totiž o účinnou látku, která zlepšuje náladu, zvyšuje bdělost a stahuje krevní cévy, což může mít velmi pozitivní vliv na vaši pohodu a zmírnění nepříjemných pocitů. Zejména pak kvalitní káva nabízí řadu dalších zdravotních přínosů, o kterých jsme se nedávno zmiňovali na webu ZdravéStravování.

Dejte si hořčík

Hořčík je důležitý minerál, který zastává řadu důležitých funkcí v těle, a to včetně regulace krevního cukru a přenosu nervových signálů. Jeho nedostatek je proto často spojován s bolestmi hlavy a nepříjemnými pocity, které mohou výrazně ovlivnit vaši každodenní pohodu. Pokud vás tedy budou příště trápit migrény, zkuste si dát trošku tohoto minerálu a uvidíte, že se budete cítit lépe.

žena bolest
Fotografie: Unsplash

Dopřejte si dostatečný spánek

Jak uvádí lékař Seunggu Han, pro získání úlevy od bolestí hlavy a prevenci tohoto nepříjemného problému je důležitý dostatečný spánek. Pokud nedbáte na kvalitu svého odpočinku, může to vést nejen k migrénám, ale také tenzním bolestem hlavy a řadě dalších problémů, včetně úzkosti a deprese.

1 stisk tohoto tlakové bodu vás zbaví bolesti hlavy do 5 minut. Okamžitou úlevu si může dopřát i začátečník

Vyzkoušejte studený obklad

Rychlým způsobem, jak zmírnit bolest hlavy, je také použití studeného obkladu, a to nejlépe na oblast krku nebo hlavy. Tímto krokem skvěle zpomalíte vedení svých nervů, zúžíte cévy a následně si ulevíte od nepříjemných pocitů. Léčba chladem může být přínosem i pro jedince trpící vážnými nemocemi.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]