Vyhrajte boj s šedivými vlasy přírodní cestou. Budete překvapeni, jak snadné to je

Fotografie: Freepik

Každého z nás jednoho dne potkají šedivé vlasy. Je to přirozená věc, ale ne každému se to na sobě líbí. Proto dnes přinášíme trik, jak si svou původní barvu udržet déle.

Vlasy procházejí celý život cyklem umírání a následné regenerace. Jediný rozdíl v tomto procesu je, že s přibývajícím věkem vaše vlasové folikuly stárnou, což způsobuje menší produkci přirozené barvy. Většinou k tomu začíná docházet okolo 35 let. Zatímco někteří lidé jsou za to rádi a berou šedivění jako důkaz moudrosti, většina by si přeci jen ještě chtěla zachovat svůj mladistvý vzhled. Dnes si řekneme, jak tomu pomoct.

Co vlastně způsobuje šedivění vlasů?

Příčiny jsou různé a u každého individuální. Zatímco někdo to má důsledkem genetiky, se kterou se moc efektivně bojovat nedá, někdo jiný to může mít ze stresu. V takovém případě postačí „pouhá“ změna životního stylu. Vaše rasa a etnický původ v tomto ohledu také sehrávají svou roli. Běloši mohou začít šedivět už od 20 let, zatímco afroameričané v průměru až od 30 let.

Nedostatek vitamínů je pro vlasy také problémem. Konkrétně nedostatek biotinu a vitamínů E a D může přispět k předčasnému šedivění, jelikož to ovlivní pigmentaci vlasů. Jakmile začnete do těla opět dostávat vitamíny, vrátí se i vaše přirozená barva. Vliv má určitě i kouření či chemické barvy a výrobky na vlasy. Dokonce i šampóny vám mohou uškodit, pokud mají špatné složení, a proto se rozhodně vyplatí investovat do něčeho přírodního.

Kokosový olej je cesta

Tento olej je bohatý na sacharidy, vitamíny a minerály, jež jsou pro člověka celkově prospěšné. Jeho použití se ovšem neomezuje pouze na přípravu jídel. V dnešní době ho často můžeme najít jako přísadu v různých mýdlech a krémech. A také jako vlasový olej se používá již dlouhou dobu. Jeho používání vám celkově zlepší zdraví vašich vlasů a zamezí jejich vypadávání. To, že zabraňuje šedivění, je už jen bonus.

Fotografie: Unsplash

Olej si nejdříve nahřejte, protože teplo vám bude lépe stimulovat pokožku hlavy. Následně ho naneste ke kořínkům, vmasírujte do pokožky a vetřete do délek až ke konečkům. Zabalte si hlavu do sáčku či potravinové folie, pro lepší efekt si k tomu dopřejte teplou vanu. Tělo se zahřeje a vy si odpočinete. Počkejte cca 10–15 minut a vlasy si klasicky umyjte tak, jak jste zvyklí. Tento postup praktikujte před každým mytím a výsledky se dostaví brzy.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]