Moje babička se v 82 letech konečně nadobro zbavila bolestí kolen a kloubů díky tomuto přírodnímu zázraku

Fotografie: Depositphotos

Pokud vás trápí bolesti kolen a kloubů, nemusíte nutně spěchat k lékaři. Velmi dobře si s příznaky poradí účinná domácí mast z přírodních ingrediencí.

Bolest kolen a kloubů patří mezi časté problémy, které postihují hned několik různých skupin lidí. Příznaky jsou typické například pro seniory, jedince s obezitou a ty, kteří tráví celý den sezením u počítače. Pokud trápí i vás, nemusíte však nutně spěchat k lékaři nebo podstupovat invazivní operace. Úlevu vám totiž podle lékařky Alany Biggers poskytne i domácí léčba pomocí správných přírodních ingrediencí, jako je zázvor a olivový olej.

Přírodní recept na zdravá kolena a klouby

Nepříjemné bolesti kolen a kloubů se můžete zbavit již během několika týdnů, a to díky účinné domácí masti. Příprava tohoto léku s přirozenými účinky je velmi snadná a vyjde vás na pár korun, což se o jiných komerčních prostředcích plných chemie říci nedá. Navíc prospívá zdraví i mnoha dalšími způsoby, a to dle serveru Healthline zejména díky obsahu zázvoru, který má protizánětlivý. Pro přípravu budete potřebovat následující ingredience:

  • 2 polévkové lžíce kajenského pepře,
  • 1 polévková lžíce jemně mletého kořene zázvoru a
  • 1/2 šálku extra panenského olivového oleje (nesmí být chlazený).

Tato domácí metoda léčby artritidy vás zachrání před nutnou návštěvou doktora

Samotná příprava je velmi jednoduchá. První, co budete muset udělat, je připravit si mixér a do něj všechny ingredience vložit. Poté je mixujte do doby, než z nich bude jednolitá hmota, kterou je následně třeba přelít do skleněné nádoby s víčkem. Tu nechte uležet na tmavém místě zhruba 2 až 3 týdny, přičemž ji čas od často protřepejte. Jakmile uplyne stanovená doba, propasírujte směs přes plátýnko jemné látky a výsledný olej nalijte do vhodných lahviček. Ten poté stačí pravidelně nanášet na bolavá místa.

ztuhlý loket
Fotografie: Pixabay

Kouzlo spočívá v silných ingrediencích

Pravidelná aplikace domácí mastičky vám pomůže zmírnit nepříjemné příznaky a poskytnout úlevu. Aktivní složky v použitých ingrediencích pomáhají regenerovat a následně stimulovat danou oblast. Jak ovšem uvádí lékař William Morrison, pokud vás trápí bolest kolen a kloubů, měli byste se vždy poradit s odborníkem kvůli stanovení diagnózy a určení vhodné léčby. Použití této masti je pouze alternativní řešení, podobně jako odvar z koriandru, o němž jsme psali na ZdravémStravování.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]