Úleva od bolestivých hemoroidů díky přírodní léčbě: Pomůže i epsomská sůl a aloe vera

Fotografie: Depositphotos

Pokud vás trápí hemoroidy, nemusíte nutně vyhledávat lékaře. Skvěle si s nimi poradí metody domácí léčby, a to zejména koupel s epsomskou solí.

Hemoroidy jsou oteklé žíly v konečníku, které mohou vznikat v důsledku řady faktorů a ve většině případů způsobují bolest, svědění, či dokonce krvácení. Pokud se s nimi potýkáte i vy, nemusíte však nutně spěchat k lékaři a užívat drahé komerční prostředky pro jejich léčbu. Stejně dobře vám totiž dle lékařky Monishi Bhanote pomohou metody domácí léčby, jako například použití epsomské soli, studených obkladů nebo aloe vera.

Koupel s epsomskou solí a studené obklady

Pravděpodobně nejúčinnější metodou pro léčbu hemoroidů je dle doktora J. K. Fishera koupel s epsomskou solí. Ta se totiž vyznačuje svými regeneračními účinky a velmi dobře zmírňuje podráždění pokožky, přičemž má pozitivní vliv na průtok krve v dané oblasti. Abyste získali co nejrychlejší úlevu, sáhněte po plastovém lavoru, naplňte ho horkou vodou a trochou epsomské soli. Do roztoku ponořte své hýždě a nechte působit alespoň 20 minut. Opakujte každý den.

Dalším účinným pomocníkem v boji proti hemoroidům jsou podle doktorky Bhanote ledové obklady, které můžete aplikovat přímo na řitní otvor. Ještě před tím se však ujistěte, zejména pokud používáte samotný led, že je dostatečně zabalen (například v hadříku nebo tenkém ručníku). Poté ho nechte působit alespoň 15 minut a léčbu opakujte každý den. Na ZdravémStravování jsme také psali, jak do léta vybudovat krásný zadek pomocí domácích cviků.

Syndrom dráždivého tračníku má své přírodní přemožitele. Poradí si s ním i vláknina a vápník

Aloe vera či protizánětlivý vilín

Aloe vera je známá tím, že ji lze použít pro léčbu naprosto každého kožního onemocnění, a to včetně ekzémů, akné a také nepříjemných hemoroidů, zmiňuje studie. Jakmile získáte list rostliny, opatrně jej rozřízněte a získejte veškerou dužinu. Tu poté naneste přímo na postižené místo a nechte působit klidně celý den. Během několika týdnů si budete moci všimnout příjemných změn, a navíc se ani nemusíte obávat žádných vedlejších účinků.

hemeroid wc
Fotografie: Freepik

V neposlední řadě si dle serveru Healthline dokáže s hemoroidy poradit vilín. Tento užitečný výrobek lze zakoupit téměř v každé lékárně nebo specializovaném obchodě a vyjde vás jen na pár korun – vždy se však ujistěte, že je v tekuté formě. Jakmile ho získáte, stačí ho už nanést na postižené místo a nechat působit. Pozitivních změn se dočkáte již během několika dní, přičemž stejně jako v předchozích případech nehrozí žádné vedlejší účinky.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]