Babička se dožila 97 let díky tomuto netradičnímu klíči k dlouhověkosti. Poradila jí to doktorka

Fotografie: Depositphotos

Pokud chcete žít co nejdéle, je důležité začít dbát na správnou životosprávu. Dodržování zdravých návyků vám může pomoci dožít se až 100 let.

Dožít se vysokého věku je pravděpodobně snem každého člověka. I já často přemýšlím nad tím, co dělat pro to, abych udržel své zdraví v co nejlepší formě a mohl si užívat krásných chvil, co nejdéle to půjde. O této skutečnosti také nedávno informoval web Tudasfaja, který potvrdil, že má každý šanci udržet své tělo v dobré formě a dožít se krásného věku. Je však důležité dbát na několik faktorů.

Důležité markery pro dlouhověkost

Na základě nedávných studií bylo zjištěno, že lidé, kteří se dožívají 100 let, mají zpravidla po 60 letech tendenci mít nižší hladiny glukózy, kreatininu a kyseliny močové. Jedná se o velmi důležité faktory, od nichž se odráží téměř každá funkce imunitního systému, rychlost metabolismu, funkce ledvin, jater a krevního oběhu, což je nezbytné pro udržení dobrého zdraví. Jejich vysoké hladiny mohou dokonce zvyšovat riziko úmrtí a rozvoj nebezpečných onemocnění, včetně srdečních chorob.

Vědce překvapily také výsledky cholesterolu – jeho nízké hladiny, stejně jako železa, jsou velmi špatným znamením. Rozhodně byste se ho proto neměli bát tolik, jak je tomu dnes běžné. Samozřejmě je však důležité dbát na příjem dobrého druhu cholesterolu, nikoliv špatného, který zvyšují zpracované výrobky a další nezdravé potraviny. Důležitou roli poté hrají také genetické faktory, jež bohužel nelze ovlivnit. Ve výsledku však odborníci doporučují pro dožití 100 let pravidelně cvičit, jíst zdravou stravu a zvládat stres.

Způsoby, jak pomocí olivového oleje zlepšit svůj zdravotní stav

Nedostatečný spánek a přejídání se

Nezbytný je také dostatečný spánek, protože, jak uvádíme na webu ZdravéStravování, jedná se o důležitý faktor pro udržení rychlého metabolismu a účinné spalování kalorií. Nedostatek spánku je naopak spojován s vyšším rizikem rozvoje nebezpečných problémů, jako je například deprese, demence nebo také srdeční infarkt a mozková mrtvice.

spánek žena

Fotografie: Freepik

Jak poté varuje lékařka Alina Petre, pozor byste si měli dávat na přejídání, protože nadměrný příjem potravin může mít velký vliv na riziko vzniku obezity a nadváhy. Tyto problémy poté souvisí s dalšími nebezpečnými nemocemi, které vedou ke snížení délky života, a to v některých případech až o desetiletí. Rozhodně proto dbejte na svůj jídelníček a zaměřte se na zdravý životní styl.

Vyrůstala v rodině lékařů, takže se již od raného dětství věnuje všemu, co je spojeno se zdravím. Během své profesn... [Více o autorovi]