Nevzhledných vrásek se dá zbavit i podomácku svépomocí. V boji pomohou i aloe vera a banány

Fotografie: Depositphotos

Pokud vás trápí vrásky, nemusíte ihned podstupovat invazivní operace nebo užívat drahé komerční prostředky plné chemikálií. Skvěle vám pomůže domácí léčba.

Vrásky jsou podle mě největším nepřítelem každého člověka, a proto se jich snažíme co nejúčinněji zbavit nebo zabránit jejich vzniku. Ačkoliv stárnutí nelze poručit, podle lékařky Cynthie Cobb existují velmi účinná domácí léčiva, která vám pomohou zbavit se jich již během několika týdnů, a to zcela přirozeným způsobem. Dobře se osvědčila například aloe vera nebo také banánová maska.

Účinná aloe vera

Aloe vera má četné léčivé vlastnosti a její každodenní užívání skvěle pomáhá zmírnit výskyt vrásek. Stačí nanést potřebné množství její dužiny přímo na postižené místo na pokožce a nechat působit, dokud nezaschne. Poté si obličej jednoduše opláchněte studenou vodou a osušte ručníkem. Vyzkoušet také můžete vhodné prostředky s jejím obsahem, ovšem ujistěte se, že se jedná o zcela přírodní směs, nikoliv přidané chemikálie.

Banánová maska

Banány obsahují přírodní oleje a vitamíny, které podle webu Healthline výrazně zlepšují zdraví pokožky. Nejlepší výsledky vám však poskytnou ve formě přírodní masky, kterou si připravíte jednoduše tak, že rozmačkáte čtvrtinu tohoto ovoce, dokud se z něj nestane hladká pasta. Tu poté stačí nanést na pokožku a nechat 15 až 20 minut působit. Nakonec vše opláchněte studenou vodou.

Jezte superpotraviny

Pomoci vám dokážou také potraviny bohaté na zdraví prospěšné živiny, které jsou často označovány jako superpotraviny. Ty stačí zařadit do svého jídelníčku, abyste podpořili chod svého těla, a tím také zdraví pokožky – právě díky nim bude vaše pokožka mnohem pružnější, hladší a bude snadněji regenerovat. Mezi ty nejlepší druhy patří především artyčoky, avokádo, chia semínka, skořice, zázvor, bílky, ovesné vločky, losos, sladké brambory, rajčata a vlašské ořechy.

Bramborová maska vylepší vzhled pleti již během 1. aplikace

vločky
Fotografie: Pexels

Přestaňte kouřit

Kouření škodí vašemu zdraví různými způsoby, ale mnoho lidí si neuvědomuje, že také vede k předčasnému stárnutí pokožky. Podobně je tomu také u nadměrné konzumace alkoholu, a proto pokud můžete, raději se těmto faktorům zpravidla vyhýbejte. Skvěle vám naopak dokážou pomoci také správné masáže obličeje, o kterých jsme nedávno na webu ZdravéStravování psali. Jejich provedení je zcela jednoduché a zvládnete ho sami z pohodlí svého domova.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]