Konec šedinám díky přírodním pomocníkům z domova. Patří mezi ně i kokosový olej a kopřiva

Fotografie: Depositphotos

Šedé vlasy jsou noční můrou (nejen) každé ženy. Pokud se před nimi chcete ochránit, měli byste se zaměřit na zásady zdravého životního stylu a správné prostředky.

Přítomnost šedých vlasů je přirozenou součástí stárnutí, která v budoucnu bohužel čeká naprosto každého. Přesto však existují poměrně snadné způsoby, jak se účinně ochránit před jejich nadměrným výskytem a zachovat si tmavou barvu účesu. Jak například uvádí doktorka Debra Rose Wilson, pomoci vám dokáží některé změny v každodenním životě, jako je zdravá strava a snížení stresu, nebo také správné přírodní prostředky.

Zdravá strava a bylinky

S šedými vlasy si dokáže hravě poradit zdravá strava. Přece jen ne nadarmo se říká, že jste to, co jíte. Pokud tedy zařadíte do svého pravidelného jídelníčku živiny, jako je dle serveru Healthline vitamín B, železo, zinek a vitamín C, můžete získat skvělé výsledky a zajistit si krásný účes. Většina těchto vitamínů a minerálů navíc podporuje celkové zdraví vlasů a urychluje jejich růst, takže si na vás šedé vlasy jen tak nepřijdou.

Podobně vám dokáží pomoci také bylinné přípravky, jako je ženšen, kopřiva a šalvěj, zmiňuje dále lékařka Wilson. Ty obsahují látky, jež podporují tvorbu pigmentu vlasů a brání jejich šedivění, takže se určitě vyplatí je použít. Rovněž můžete vyzkoušet jejich užívání ve formě doplňků stravy, což je mnohem jednodušší, pouze to může stát více peněz. Velmi dobré výsledky vám však tyto bylinky poskytnou i ve formě čajů, mastiček a éterických olejů.

Většina žen nemá nejmenší tušení, že za výskyt chloupků na bradě mohou tyto časté příčiny

Kokosový olej a další

Velmi dobrý vliv na zdraví vlasů má také kokosový olej. O různých benefitech kokosového oleje pro zdraví jsme na webu ZdravéStravování již dříve informovali. Stačí ho smíchat například s ricinovým olejem a poté vmasírovat ke kořínkům vlasů, nechat několik minut působit a nakonec smýt teplou vodou. Účinky této metody rozpoznáte již během prvního použití a oba prostředky navíc podpoří cirkulaci krve v pokožce hlavy, zmiňuje odbornice na výživu Sade Meeks. Kromě toho pomáhají zachovat vlasy hydratované a lesklé.

kokosový olej
Fotografie: Pixabay

Co se týče zdraví vlasů a zmírnění rizika jejich šedivění, měli byste také dbát na jejich ochranu. Nebezpečí pro váš účes představují zejména chemikálie, které se používají pro barvení vlasů. Protože obsahují agresivní chemikálie, jako jsou amoniak nebo peroxid vodíku. Jak také uvádí lékařka Cynthia Cobb, vyhýbat byste se měli nadměrnému stresu, neboť se jedná o další faktor, jenž negativně ovlivňuje stárnutí vlasů a jejich podobu.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]