Jak připravit dětem zdravější verze nutelly – 3 recepty

Každé dítko rádo mlsá. Některé více a jiné méně, přesto nepohrdnou palačinkou s nutellou, dezertem s ovocem či krémovým zákuskem. Každý rodič se snaží dát svému dítěti jen to nejlepší a většinou hledí i na složení potravin.

Když dítě mlsá hodně, snaží se mu to rodiče rozmluvit a sladkosti eliminovat. Nezbývá, než souhlasit. Nicméně existují dobroty, kterými své nejmenší potěšíte, a ještě to prospěje jejich zdraví. Přinášíme vám zdravější verze na domácí nutellu. Tu můžete také použít při výrobě moučníků (buchty, zákusky, dorty), ale i na jogurtové či tvarohové dezerty apod. Jdeme na to…

Pomazánka z lískových oříšků

  • Potřebovat budete: 100 g lískových oříšků, 3 lžíce kakaa, 1 lžíci medu, 1 lžíci kokosového oleje, podle potřeby rostlinné mléko (2 polévkové lžíce).
  • Lískové oříšky lehce opražte na pánvi nebo opečte v troubě. Po vychladnutí je vložte do mixéru a přidejte i další ingredience – kakao, med a kokosový olej. Namísto kakaa můžete použít karob nebo hořkou čokoládu, kterou nejdřív roztopíte. Mléko přidávejte až podle potřeby.

Nutella z banánu a avokáda

  • Potřebovat budete jedno avokádo, 1 lžíci medu, 3 lžíce kakaa (nebo karob), jeden banán a lžíci oříškového másla nebo mleté ořechy, rostlinné mléko dle potřeby a 1 lžíci šťávy z citronu.
  • Všechny ingredience rozmixujte v mixéru a skladujte v uzavřené nádobě maximálně 2 dny v lednici.

Nutella z arašídových oříšků

  • Na tuto dobrotu budete potřebovat 5 lžiček medu, 1 šálek arašídových oříšků, 3 lžíce olivového oleje, 1 hořkou čokoládu (je zdravější než mléčná), ale pokud vám to nevadí, může být i mléčná + 2 lžíce kakaa. Poznámka: budete-li používat mléčnou čokoládu, uberte medu.
  • Oloupané a samozřejmě nesolené arašídy opražte lehce na pánvi. Vložte je do mixéru a rozmixujte, přidejte kakao, med, olej. Čokoládu nalámejte na čtverečky a roztopte, přidejte k směsi a společně rozmixujte.

Obrázek: pixabay.com