Chloupky na obličeji jsou zbytečnou překážkou ženského sebevědomí. Odstraní je i vosk a pinzeta

Fotografie: Depositphotos

Chloupky na obličeji mohou představovat estetický problém zejména pro ženy. Pokud se objevily i vám, zbavíte se jich pomocí snadných metod.

Existuje mnoho možností, jak se zbavit nevzhledných chloupků na obličeji. Ty mohou především v případě žen působit neesteticky a snižovat jim sebevědomí. Naštěstí si však dokážete podle lékařky Cynthie Cobb velmi snadno pomoci, a to například použitím pinzety, správným holením nebo také epilací. Díky některým metodám bude vaše pleť hebká po velmi dlouhou dobu.

Použijte pinzetu

Jedná se o velmi účinný a zároveň levný způsob, jak odstranit nevzhledné chloupky na svém obličeji. Stačí jednoduše použít pinzetu a začít je jeden po druhém vytrhávat (samozřejmě od kořínků). Výsledky vám mimo jiné vydrží mnohem déle, než například po holení, kdy chloupky rostou naopak rychleji. Vaše pleť tak bude hebká po dobu až 6 týdnů. Během procesu vytrhávání se také snažte držet napnutou kůži a pokud máte bolesti, položte na oblast kostku ledu.

Epilace chloupky

Další možností, jak se zbavit nevzhledných chloupků na obličeji je jejich epilace. Tato technika udrží váš obličej hebký až 4 týdny a lze ji provést poměrně rychle. Na rozdíl od pinzety totiž tato technika funguje tak, že uchopí více chloupků současně a odstraní je od kořínku – to také znamená, že bude trvat mnohem déle, než opět dorostou. Jedná se také o skvělý způsob, jak se zbavit chloupků i jinde na těle, například na nohách.

Pokud nemáte čas, jednoduše se oholte

Ačkoli je holení jedním z nejrychlejších a nejjednodušších způsobů, jak se zbavit chloupků kdekoli na těle, použití této metody na obličej nemusí být podle serveru Healthline vhodným způsobem. Jde především o to, že strojek stříhá chloupky na povrchu pokožky a nevytrhává je od kořínku, tudíž mohou snadněji a především rychleji dorůstat. Váš obličej tedy díky této metodě vydrží hebký maximálně po dobu několika dní. Poté budete muset holení opakovat.

holení vousů
Fotografie: Freepik

Bramborová maska vylepší vzhled pleti již během 1. aplikace

Domácí voskování

Depilace voskem je další účinný způsob, jak odstranit všechny chloupky na obličeji po dobu několika týdnů. Můžete použít buď voskové proužky, které před aplikací zahřejete mezi rukama, nebo vosk, který nejprve roztavíte v ohřívači a poté jej nanesete na místo pomocí tyčinky. Snažte se vybírat především měkké druhy, které jsou formulovány pro použití na obličej, a před jejich nanesením na kůži se vždy ujistěte, že nemáte alergické reakce. Na webu Zdravé Stravování jsme také psali o tom, co může stát za růstem chloupků na bradě u žen.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]