Zbavte se atletické nohy během 5 minut díky triku, který znají jen odborníci. Nestojí vás ani korunu

Fotografie: Best For My Feet / Creative Commons / Attribution 3.0

Pokud vás trápí atletická noha, pak byste neměli s léčbou problému otálet. Nemusíte však nutně chodit k lékaři. Pomohou vám tyto domácí způsoby.  

Pokud vás postihla atletická noha, je dobré začít s léčbou problému co nejrychleji. Jedná se totiž o plísňovou infekci, která napadá kůži na nohou a může vám způsobit nepříjemné každodenní potíže. Naštěstí se se jí však lze zbavit velmi snadno, a to podle lékařky Cynthia Cobb i svépomocí. Vše, co k tomu budete potřebovat, jsou správné domácí prostředky, jako například ústní voda nebo peroxid vodíku.

Vyzkoušejte ústní vodu

Ačkoliv má ústní vodu doma mnoho lidí, málokdo ví, že se jedná o účinné léčivo, které bylo původně vyvinuto pro chirurgii jako antiseptikum. Díky svým schopnostem tak tato zázračná tekutina dokáže velmi dobře léčit atletickou nohu a odstranit veškerou plíseň, která se na vašem chodidle nachází. Abyste získali maximální účinek, připravte si směs z tohoto účinného prostředku v poměru 1 : 1 s bílým octem a v té si posléze namáčejte každý den nohy po dobu 45 až 60 minut, dokud plíseň nezmizí.

Skvěle pomůže peroxid vodíku

Peroxid vodíku lidé nejčastěji používají k ošetření drobných řezných ran a oděrek na své pokožce. Toto účinné léčivo se však podle lékaře Daniela Bubnise osvědčilo také v případě atletické nohy, neboť dokáže ničit nepřátelské mikroorganismy a dezinfikovat chodidlo. Stačí si jej nanášet na postižené místo na noze alespoň dvakrát denně, dokud plísňová infekce nezmizí. Podobně vám pak může pomoci také obyčejný slunečnicový olej.

Obyčejný jogurt

Jogurt je výborná potravina, která mimo jiné obsahuje zdravé přírodní bakterie. Ty velmi dobře pomáhají léčit plísňové infekce na nohou a dokáží postižené místo již během několika týdnů regenerovat. Jednoduše jej naneste přímo na chodidlo a nechte jej zcela zaschnout. Poté jej omyjte a proces opakujte. Atletickou nohu byste se měli také snažit udržovat v teple a suchu, a proto ji vždy dostatečně vysušte, jinak by se plíseň mohla naopak rozrůstat.

Studené končetiny bývají příznakem různých onemocnění. Může se jednat i o Raynaudův syndrom a anémii

jogurt ve skleničce
Fotografie: Freepik

Pomůže i jedlá soda

Dalším osvědčeným pomocníkem v boji proti atletické noze je jedlá soda. Stačí vložit zhruba ½ šálku tohoto přípravku do kbelíku s vlažnou vodou a do roztoku si poté namočit nohy zhruba na 15 až 20 minut, a to nejlépe dvakrát denně. Po dokončení procedury si nikdy neoplachujte nohy, postačí, když je necháte přirozeně uschnout. Na webu ZdravéStravování jsme také psali o dalších zajímavých přínosech jedlé sody pro lidské zdraví.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]