Ideální snídaně pro shození přebytečných kil. Místo na talíři by měla mít hlavně vejce

Fotografie: Depositphotos

Snídaně nám umožňuje mít dostatek energie po celý den a vyhnout se nezdravým potravinám. Důležité však je i to, z jakých surovin se skládá. Jednou z hlavních složek by měla být vejce.

Snídaně je skutečně tím nejdůležitějším jídlem dne. Je třeba si uvědomit, že naše tělo v noci regeneruje a odpočívá. Ráno opět potřebuje nastartovat na celý den a v tom mu nejlépe pomohou živiny ze stravy. Ovšem ne každé jídlo je jako první jídlo dne vhodné. Snídaně plná cukru a tuku nebude ani zdaleka zdraví prospěšná, naopak může uškodit. Proto je důležité vybírat zdravé a výživné potraviny. Hlavní roli zde hrají vejce, říká lékařka Adda Bjarnadottir.

Tajemství dokonalé snídaně

Snídaně ideální pro naše zdraví by měla být především zdravá a vyvážená. Měla by obsahovat vitamíny, minerály, vlákninu, sacharidy a bílkoviny. Potraviny jako ovoce, zelenina a celozrnné výrobky jsou nezbytnou součástí každého talíře, protože v nich najdete všechny zmíněné látky nutné pro správnou funkci těla. K tomu přidejte ještě jednu surovinu, kterou lze připravit na nespočet způsobů. Nejedná se o žádnou jinou než o vejce.

Snídaně pro proces hubnutí

Snažíte se zhubnout a bojíte se jídla? Budete-li se vyhýbat snídani, akorát si uškodíte a hubnutí nepůjde podle plánu. Zdravá, výživná a pečlivě vybraná snídaně může znamenat velký posun k vašemu cíli. Pomůže vám snadno shodit přebytečná kila. A k tomu jsou nejlepší vejce jako potravina bohatá na bílkoviny.

Fotografie: Pixabay

Snídaně s vysokým obsahem bílkovin uspokojí váš hlad a udrží vás déle syté, což znamená, že do oběda nebudete mít tendenci nic ukusovat a nebudete mít chuť na sladké nebo nezdravé potraviny. To je důvod, proč jsou vejce perfektní volbou pro první jídlo dne. Středně velké vejce obsahuje zhruba 7 gramů bílkovin.

Ideální kombinace potravin

Pokud přemýšlíte, z jakých potravin by se taková ideální snídaně měla skládat, jsou to vejce natvrdo, celozrnné pečivo a jablko. V těchto surovinách najdete vše, co vaše tělo na samotném začátku dne potřebuje, stejně tak vám jejich konzumace zabrání pokušení uchýlit se k nezdravým potravinám během dne, jako jsou například uzeniny, potraviny plné cukru, soli a chemikálií, jež jsou hlavní příčinou nárůstu tělesné hmotnosti.

Fotografie: Pixabay

Navíc se jedná o velice pohodlnou snídani. Pokud ráno spěcháte nebo si naopak rádi přispíte, jablko si nijak připravovat nemusíte, popřípadě večer je jen nakrájíte na menší kousky a zbavíte jádřince. Celozrnné pečivo vložíte do toustovače nebo sendvičovače a vejce máte uvařené za pár minut. Mezitím se můžete obléct a připravit do práce.

Další výhody vajec k snídani

Pokud stále váháte, zda jsou vejce vhodná jako první jídlo dne, zde je seznam všech jejich výhod, které by vás měly přesvědčit o tom, že by vejce měla mít své místo ve vašem jídelníčku.

  • Jsou bohatá na vitamín B, který je prospěšný pro lidský mozek.
  • Jsou dobrým zdrojem luteinu a zeaxantinu, o kterých je známo, že chrání naše oči před stárnutím.
  • Mají vysoký obsah bílkovin a hořčíku, který je zvláště dobrý pro těhotné ženy.
  • Vejce jsou také dobrá pro naše vlasy, protože jsou bohatá na zinek a vitamín B.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]