Základní pravidla hubnutí, bez kterých není možné docílit vysněné postavy. Snadno hubnout je přitom tak snadné

Fotografie: Depositphotos

Pokud toužíte po dokonalé postavě, je potřeba začít se svým úsilím včas. Dodržování jednoduchých pravidel vám zaručí dlouhodobé výsledky a nenásilný přechod na zdravý životní styl.

Pokud je vaším cílem získat pro příští léto dokonalou figuru, je dobré začít co nejdříve. Fyzické změny nejsou něco, čeho lze dosáhnout přes noc. Je potřeba čas, úsilí a vytrvalost. Ale nebojte se, nenechte se odradit. Vždy je moudré změnit životní styl, který vám pomůže být zdravými a dosáhnout co nejlepší výsledků dlouhodobě, říká lékařka Jillian Kubala.

Hlídejte si příjem kalorií

Pokud chcete zhubnout, musíte se starat jen o to, abyste snědli méně kalorií, než spálíte. Mějte na paměti, že čím zdravější způsob, jakým tyto kalorie přijímáte, tím lépe pro vaše zdraví. Perfektní dieta pro hubnutí je taková, se kterou můžete žít ve svém každodenním životě, ať už jde o redukci tuků, sacharidů nebo jakoukoli jinou kombinaci.

Zažeňte hlad syrovátkovým proteinem

Potraviny bohaté na bílkoviny zpomalují nástup hladu, a jak je známo, čím plnější se mezi jídly cítíte, tím snazší je vyhnout se pokušením, které nakonec zhatí váš tréninkový plán. V tomto smyslu patří syrovátkový protein mezi nejúčinnější produkty, pokud jde o zahnání hladu.

Spalování tuků díky živočišným bílkovinám

V důsledku jevu známého jako termogeneze, pokaždé, když jíte, vaše tělo zvyšuje svou teplotu, aby mohlo strávit potravu, což způsobuje na krátkou dobu zvýšenou práci metabolismu. V tomto smyslu jsou bílkoviny ty, které při trávení nejvíce zvyšují teplotu, následují sacharidy a tuky. Na druhou stranu živočišné bílkoviny zvyšují termogenezi ve větší míře než bílkoviny rostlinné.

Fotografie: Pixabay

Vyhněte se rafinovaným potravinám

Pokud se všichni odborníci na výživu mohou shodnout na jedné věci, pak je to, že konzumace rafinovaných sacharidů je při hubnutí vaším největším nepřítelem. Tyto druhy potravin nemají téměř žádnou nutriční hodnotu. Navíc způsobují velmi rychlý nárůst hladiny cukru v krvi, která stejně rychle klesá, takže se cítíte unavení a máte mnohem větší hlad než předtím.

Zvyšte příjem vlákniny

Když do žaludku přijmete vlákninu, jídlo potřebuje více času, aby se dostalo do krevního oběhu, což způsobí, že hladina cukru v krvi zůstane stabilní. Získáte tak stálejší přísun energie a menší hlad mezi jídly. Zvyšte příjem zeleniny a ovoce bohaté na vlákninu, dokud nezačnete jíst přibližně 7 nebo 12 gramů denně.

Zdroj: Healthline, Healthline