Hubnutí bez drastických diet a změn: Stačí odbourat několik zlozvyků, které brzdí v hubnutí

Fotografie: Depositphotos

Štíhlá postava je bezpochyby výsledkem zdravého životního stylu. Pokud se však bojíte radikálních změn, zkuste pro začátek odbourat pár zlozvyků, které vám brání v hubnutí.

Není žádným tajemstvím, že zdravé stravování a cvičení jsou klíčem ke štíhlému tělu a optimální tělesné hmotnosti. Celková změna životního stylu však mnoho lidí děsí, proto zpravidla skončí ještě dříve, než vůbec začnou. Ke své vytoužené postavě však nemusíte učinit radikální změny, stačí odbourat některé zvyky, jež vás na vaší cestě brzdí, říká lékařka Katherine Marengo.

Spíte příliš málo

Choďte včas do postele a brzy vstávejte. Naučte se pravidelnosti. Za žádných okolností neodkládejte budík. Pokud jste ráno ve stresu, s největší pravděpodobností sníte vše, na co přijdete, což není zdravé pro vaše tělo ani psychiku. Nastavte si režim, o němž víte, že ho zvládnete dodržovat.

Važte se pouze ráno

Ranní vážení je nejpřesnější a je to skvělý způsob, jak si udržet motivaci. Váhu pak máte vždy pod kontrolou a rychle zjistíte, jestli věci děláte správně nebo ne. Pozor ale, nevažte se každý den, to by vás naopak mohlo demotivovat. Berte v úvahu, že tělesná hmotnost denně kolísá nahoru a dolů, važte se pravidelně, ale ne dříve než za týden.

Pusťte dovnitř denní světlo

Když vstanete, roztáhněte závěsy nebo žaluzie a pusťte dovnitř sluneční světlo. Pokud jste vzhůru před východem slunce, měli byste rozsvítit světlo. Tělo se mnohem rychleji probudí, když v místnosti není úplná tma, která je ovšem žádoucí během spánku. Abyste se skutečně kvalitně vyspali, ložnice by měla být temná, tichá a dobře větraná.

Fotografie: Pexels

Nekontrolujte hned svůj telefon

Namísto zírání na obrazovku hned po probuzení je dobré strávit čas kondičním cvičením nebo důkladným protažením celého těla. Tělo se rychleji a lépe probudí a během dne budete mít více energie. Tím, že nebudete hned kontrolovat e-maily nebo sociální sítě, také snížíte úroveň stresu.

Jezte správné sacharidy

Důležitý je příjem správných sacharidů, zvláště ráno, kdy spalování začíná fungovat. Jogurt, jablko, borůvky, mango nebo celozrnné pečivo jsou dobrým začátkem dne. Hlavně je důležité snídat, a to vyváženě. Bez snídaně budete mít tendenci jíst více během dne, navíc se dostaví chutě na nezdravé svačinky.

Zdroj: Healthline