Potraviny, které je možné jíst i po 21. hodině večerní. Vhodné zobání k televizi

Fotografie: Depositphotos

Pokud chcete zhubnout, pravděpodobně víte, že po deváté hodině večer není dobré jíst jídlo. Tyto potraviny ovšem nijak nezatíží žaludek a navíc zlepší spánek.

Pokud jste se někdy snažili zhubnout, jistě znáte typickou radu, že po deváté hodině večer byste neměli jíst žádné jídlo. Ačkoliv proto existují pádné důvody, určitě sami víte, že je mnohdy těžké nedát si ke svému oblíbenému filmu nebo seriálu po náročném dni něco k zakousnutí. Naštěstí však existují potraviny, které vám při večerní konzumaci během tohoto procesu nijak neuškodí a navíc podpoří váš spánek. Níže se můžete seznámit se 7 nejlepšími z nich.

Lahodné pistácie

Pistácie jsou známy pro svůj obsah adiponektinu, tedy zdravého tuku, který spaluje tuky nezdravé. Kromě toho také obsahují řadu dalších zdravých živin, včetně bílkovin a antioxidantů, které napomáhají funkci mozku a zlepšují spánek. Jsou proto ideální svačinkou, kterou si můžete dopřát k večernímu filmu – nejlépe nesolené.

Tučné avokádo

Avokádo je další skvělá potravina, která využívá své zdravé tuky ke spalování škodlivých tuků. Obsahují však také hojné množství zdravých mastných kyselin, které pomáhají zrychlovat metabolismus a regulují hladinu tuků v krvi, což je během hubnutí zvláště užitečné. Také jde o skvělý zdroj hořčíku, který vám pomůže rychleji usnout a posilnit mozkové funkce.

Fotografie: Freepik

Krůtí maso

Ano, na večer si můžete dát i maso – ovšem musí to být to správné. Studie odhalili, že libové krůtí maso obsahuje tryptofan, aminokyselinu, která podporuje hlubší a kvalitnější spánek. Dopřát si jej však můžete i v sušené formě, protože v takovém případě je lépe stravitelnější. Navíc jde také o skvělý zdroj bílkovin.

Celozrnné sušenky

Konzumace zdravých sacharidů během nočních hodin je účinný způsob, jak aktivovat výše zmíněný tryptofanu, který se nachází v krůtím mase (nebo také vejcích a dýňových semínkách). Při jejich výběru však dbejte na to, aby jejich složení opravdu zahrnovalo pouze celozrnné složky a nejednalo se o zpracované cukry.

Řecký jogurt

Řecké jogurty obsahují velké množství probiotik, které podporují funkci trávicího systému a účinně zrychlují metabolismus. Navíc jde o velmi sytou potravinu plnou bílkovin a zdravých sacharidů, která vám zajistí pocit plnosti během spánku, tudíž vás nebude budit úmorný hlad.

Fotografie: Pexels

Sladké třešně

Třešně jsou jedním z mála druhů ovoce, které obsahují melatonin, důležitý hormon, který přirozeně zlepšuje spánek. Kromě toho, že vám v noci pomohou lépe usnout, jsou také nízkokalorickou svačinkou, která nijak nezatíží váš trávicí systém. Samozřejmě disponují také velkou škálou vitamínů a antioxidantů, které prospívají celkovému zdraví těla.

Sýr Cottage

Tento druh mléčného výrobku je znám pro svůj vysoký obsah bílkovin, zdravých tuků a nízký obsah sacharidů a kalorií, což je přesně to, co je během hubnutí žádoucí. Podle některých studií navíc tento sýr Cottage podporuje metabolismus a pomáhá lépe usnout, takže si ho klidně můžete dát k večernímu filmu nebo pokud na vás po náročném dni přijde hlad.

Zdroj: Healthline, Healthline