Hubnout lze i bez pocení v posilovně a drastických diet. Stačí jen vědět, jak správně nastartovat metabolismus

Fotografie: Depositphotos

Hubnutí bez námahy je možné. I když je potřeba pohyb a úprava stravy, existuje spousta dalších metod, jak zrychlit metabolismus, a tím podpořit proces hubnutí.

Zdá se to jako nemožné, ale skutečně můžete zhubnout, aniž byste museli zvedat těžké činky v posilovně nebo jít běhat brzy ráno. I když jsou dieta a cvičení základním kamenem každého redukčního plánu na hubnutí, existuje mnoho dalších metod, jak podpořit metabolismus, některé dokonce tak relaxační, jako je příjemná horká koupel, říká lékařka Hrefna Palsdottir.

Přidejte do jídelníčku více bílkovin

Nemusíte držet striktní dietu založenou pouze na bílkovinách, stačí se jen pokusit zařadit je do všech jídel. Jednoduchý proces trávení jídla podporuje spalování kalorií a bílkoviny jsou makroživinou, která potřebuje ke strávení mezi 20 % a 30 % kalorií z potravy ve srovnání se sacharidy, jež potřebují pouze 5 % až 15 %. Nicméně, všeho s mírou. Pokud bude příjem bílkovin příliš vysoký, můžete přetížit ledviny, což z dlouhodobého hlediska může vést až k jejich selhání.

Dopřejte si horkou lázeň

Potit se můžete v posilovně i doma ve vaně. Dáváte přednost hubnutí horkou koupelí místo chození do tělocvičny? Podle výzkumu z univerzity v Loughborough, která studovala účinky různých cvičení na cukrovku 2. typu, měla hodina strávená ve velmi horké vodě (kolem 40 stupňů) stejný účinek jako 30 minut chůze. To znamená, že vám lázeň pomůže spálit asi 140 kalorií.

Spojte příjemné s užitečným

Proč nespojit příjemné s užitečným a nezabít takzvaně 2 mouchy jednou ranou. Pokud jste v poslední době trochu zanedbávali úklid domácnosti, není to žádná ostuda. Nyní to však můžete napravit – a spálit při tom velké množství kalorií. Uděláte něco pro sebe a zároveň si budete moci po práci dát kávu v příjemně čistém domě. Úklid vám může pomoci spálit asi 100 kalorií za hodinu.

Fotografie: Pexels

Pijte zelený čaj

Katechiny v zeleném čaji zvyšují spalující sílu jídla a pomáhají odbourávat tuk. Podle výzkumu provedeného na obézních thajských mužích spálili ti, kteří pili zelený čaj, denně v průměru o 183 kalorií více než ti, kteří zelený čaj nepili. Pokud pijete čaj matcha, děláte ještě lépe. Ten vám poskytne mnohem více antioxidantů.

Síla kvalitního spánku

Spalovat kalorie je možné, i když ležíte v posteli. Noční spánek, tedy asi 8 a půl hodiny denně, pomáhá spalovat více tuku. Pomůže vám ale i v případě, že zrovna nedržíte dietu, protože spánek je nezbytný pro regulaci hormonálního systému a s ním i mechanismu hladu, který se vymkne kontrole, když málo spíte kvůli zvýšené hladině ghrelinu, hormonu, jenž stimuluje pocit hladu, snižuje výdej energie a podporuje ukládání tuku.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]