V hlavní roli pomeranč – 3 netradiční recepty

O tom, že pomeranče jsou velice zdravé, jistě víte. Často jsou spojovány s vitamínem C. Ten však, není jediným důvodem, proč si na pomeranči pochutnat. Jsou výtečnou potravinou chránící oči, výtečným zdrojem vlákniny, podporují zdraví mozku, udržují vláčnou a krásnou pokožku (ne nadarmo se výtažky pomeranče nacházejí také v kosmetice), zabraňují vypadávání vlasů, jsou vhodné i pro diabetiky, zlepšují kvalitu spermií a mnoho dalšího.

Takže mimo céčka v nich najdeme také vitamín A, vitamín B9, flavonoidy, antioxidanty, pektin, draslík, hořčík, vápník. To určitě není zrovna málo důvodů, navíc výtečně chutná a osvěží. Pojďme si z něj dnes udělat nějakou výtečnou pochoutku.

Pomerančová ledová káva

Příprava je rychlá a snadná, chuť lahodná a osvěžující. Potřebovat budete sklenici, kterou naplníte do půlky ledem a zalijete šťávou ze tří pomerančů. Do jiné skleničky/hrníčku si připravíte espresso, které nalijete pomalinku přes lžíci do pomerančové šťávy. Ve sklenici tak budete mít dvě barvy. Okraj skleničky ozdobíte plátkem pomeranče, vložíte slámku a můžete servírovat. Jde o perfektní spojení, protože káva údajně způsobuje úbytek vitamínu C – tudíž jej opět doplníte nehovoře o báječné chuti.

Pomerančový dezert

Do kastrůlku nalijete šťávu ze čtyř pomerančů, přidáte želatinu a povaříte (místo želatiny lze použít agar agar). V mističce si vyšlehejte šlehačku, přidejte kondenzované mléko a důkladně promíchejte. Ve vodní lázni ochlaďte pomerančovou želatinu za stálého míchání, aby nebyla vřelá a pomalu přilijte ke krému. Nalijte do skleniček a nechte v lednici ztuhnout. Pak už stačí jen ozdobit, dle vlastního uvážení. Třeba měsíčky pomeranče a posypat strouhanou čokoládou.

Pomerančový milkshake

Potřebovat budete pouze pomeranč, vychlazené mléko, cukr, roztopenou čokoládu a cukrářské hoblinky. Tento nápoj si vychutnáte vy i vaše děti. Možná se vám právě tento jednoduchý a výtečný recept bude hodit již za pár dnů, pro slavnostní příležitost. Osobně namísto klasického mléka používám rostlinné. Výborné je mandlové, kokosové a kešu. Na recept se podívejte v přiloženém videu.

Obrázek: pixabay.com