Foukání na prsty je součástí čínské medicíny už 5000 let. Takto se zbavíte bolesti hlavy i stresu

Fotografie: Duncan Grieve at English Wikipedia / Public domain

Foukání na prsty může podle starobylé čínské filozofie prospívat lidskému zdraví. Stačí praktiku provádět správným způsobem a zbavíte se přílišného stresu a napětí.

Pokud vás nebaví užívat prášky a jiné lékařské prostředky během nepříjemných onemocnění a nadměrného stresu, můžete se obrátit na starobylou čínskou medicínu. Podle filozofie tohoto směru si totiž můžete snadno ulevit pouhým foukáním na různé prsty na rukou – ačkoliv to může znít jako nadsázka, podle některých vědců tato metoda skutečně funguje a může vám přinést poměrně rychlou úlevu, říká doktorka Debra Rose Wilson.

Čínská filozofie a nepřítel stres

Konzumace prášků během každého onemocnění nemusí být dvakrát příjemná. Stejně tak mnoho lidí často trápí bolesti šíje nebo zad, které se mnohdy objevují během spánku a nenechají je spát – a o bolestech hlavy a trávicího traktu ani nemluvě. Všechny tyto problémy však můžete řešit jinými, méně invazivními způsoby, než jak vám neustále radí lékař, a to obyčejným foukáním na prsty na rukou.

Hlavním důvodem, který způsobuje výše uvedené bolesti, je totiž stres, a proto slavná a populární čínská medicína přišla s filozofií, jak vyřešit tyto problémy zcela přirozeně, a to již během několika dní. Jak totiž pravděpodobně víte, všechny části lidského těla jsou svým způsobem propojeny, a proto se čínští odborníci zaměřili na studium nejčastějšího onemocnění lidského těla a našli mnoho velmi jednoduchých metod, které pomáhají zmírnit bolest.

Každý prst je úzce spojený s jedním orgánem v těle. Stiskněte tyto body a ulevte si od zdravotních potíží

muž stres
Fotografie: Pexels

Foukání na prsty podle čínské medicíny

Možná tomu nebudete věřit, ale jednou z výhod foukání na prsty na rukou (zejména palec) je skutečnost, že tímto způsobem můžete snadno uvolnit stres, který se vytváří ve vašem žaludku v podobě uzlu. Stejně tak však tímto způsobem dokážete odstranit uzly, jež se tvoří na krku a způsobují nepříjemné bolesti hlavy nebo samotné migrény. Aby byla metoda co nejúčinnější, vyhraďte si chvilku sami pro sebe, sedněte si a začněte po dobu několika minut foukat na palec – jakmile budete mít hotovo, pocítíte výraznou úlevu a budete se cítit mnohem lépe.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]