Fenykl je méně známou rostlinou, která dokáže řešit nejen bolesti břicha a problémy s trávením

Fenykl není v našich kuchyních příliš známou surovinou. Je to škoda, protože díky svému složení má pro tělo blahodárné účinky. A to je také důvod, proč byste se o něho měli zajímat. U mnohých lidí už se do kuchyně začíná dostávat a vy byste neměli být pozadu.

Fenykl má celou řadu výhod

Důvodů proč konzumovat fenykl je celá řada. V první řadě se dá využít mnoha způsoby, klidně i do salátů, do teplých jídel, nebo na čaj. Zaujme také svou zajímavou chutí, ale i nenáročným zpracováním. Čím nadchne určitě, to jsou jeho blahodárné vlivy na lidské tělo. A to už během samotné konzumace, jelikož dokáže pomáhat léčit bolesti břicha a trávicí problémy. Tím ale výhody fenyklu rozhodně nekončí. Co obsahuje a co nám to přinese?

Vitamín C

Fenykl obsahuje bohaté množství vitamínu C, který je silným antioxidantem a bojovníkem proti volným radikálům. Také dokáže dobře zmírňovat záněty, stejně jako zvyšuje obranyschopnost našeho těla. Tento vitamín by mělo tělo přijímat každý den.

Draslík

Fenykl obsahuje také draslík, který je velmi dobrým prvkem hlavně v případech, kdy trpíme vysokým tlakem. Pravidelná konzumace fenyklu může zajistit postupné snižování krevního tlaku

Železo

I to obsahuje fenykl. Železo je velmi důležité pro naši krev, hlavně potom v případech, kdy trpíme takzvanou anémií neboli chudokrevností. Železo, ale také obsažený histidin dokážou podpořit tvorbu hemoglobinu.

Eukalyptol a anethol

Jedná se o dvě látky, na které je fenykl také bohatý. Pokud ho budete jíst pravidelně, tak dokážete vyřešit problémy vašich dýchacích cest, stejně jako dojde k tomu, že daným problémům budete i předcházet.

Esenciální oleje

Ty jsou prospěšné na několik věcí. Hlavně potom k optimalizaci trávení. A to stačí jenom to, když budete fenykl pravidelně přidávat do jídla. Pokud se problémy objeví nárazově, můžete si dát kousek do pusy a žvýkat ho.

Fotografie: Pixabay

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]