Každodenní činnosti, které ničí pleť a přitom se jich lze snadno vyvarovat

Fotografie: Freepik

Každá žena by o svou pleť měla pečovat. Pokud se před spaním neodmalujete, druhý den to na vaší pleti jistě půjde znát. Pleť bude posetá akné, a to nemluvě o rychlejším stárnutí pokožky.

Naše pleť je každý den vystavena nepříznivým vnějším vlivům – vítr, horko, prach, bakterie a jiné. Každý den naše pleť jednoduše dostane zabrat. A přiznejme si, pleť zraje jako víno, a proto je o ni opravdu potřeba pečovat. Možná si říkáte: “mám pleť po rodičích, ti ji mají i v pokročilém věku vypnutou a krásnou”, jenže není to tak úplně pravda. Také záleží na tom, a to až z devadesáti procent, jak se o svou pleť každý den staráte a jakou péči ji poskytujete. Existuje totiž několik každodenních návyků, které vaši pokožku přímo ničí.

Stylingové přípravky se dotýkají vaší pleti

Vlasové přípravky – šampony, balzámy, masky, laky, tužidla, rozčesávače a jiné, nanášíte mimo jiné i na kůži na čele a v případě laku i na celý obličej. Takové přípravky mohou za ucpávání pórů a vzniku nevzhledného akné. Pokud je to možné, používejte více šetrné přípravky, například šampony a balzámy. Dále se poohlédněte po přípravcích bez obsahu sulfátu. Ideální bude, když si zakryjete celou tvář, pokud budete na vlasy aplikovat sprej či podobné stylingové produkty.

Příliš mnoho krémů a jiných pomocníků v péči o pleť

Přeskakujete z jednoho krému na druhý? Jenže to není vůbec dobré. Chemické látky obsažené v krémech nejsou vhodné pro pleť, mohou způsobovat podráždění, začervenání a akné. Místo častých experimentů s různými krémy, raději zůstaňte u jednoho ověřeného. A nechte jim čas, abyste si na jejich složky a účinky zvykli.

Fotografie: Freepik

Nesprávné přípravky na depilaci

Pokud odstraňujete chloupky z obličeje pomocí špatných přípravků, které vaše póry ucpou, druhý den se objeví nechtěné akné. V zásadě tedy zaměňujeme jeden problém za druhý. Vyhýbejte se všem produktům, které mohou ucpat póry a raději použijte ty netoxické, jednoduše více přírodní, jistě takové najdete.

Cestování

Pokud často daleko cestujete, vystavujete svou pokožku velkým změnám prostředí. Například změny teplot, slunce, chlad, vlhkost, to vše může přispět ke zhoršení pokožky a vyvolat akné. Abyste se těmto vlivům vyhnuli, musíte být předem připravení a přichystat si správné krémy. Do zimy použijte speciální krémy bez obsahu vody a do tepla zase použijte opalovací krémy s obsahem oxidu zinečnatého. Snažte se zabránit tomu, aby se vaše pokožka stala dehydratovanou, zvlhčujte ji.

Průmyslově zpracované jídlo

Potraviny s vysokým obsahem sacharidů mohou způsobovat akné. Snažte se vyhnout hranolkům, koláčům a jiným. Kvůli glykemickému indexu, který zde není opravdu nízký, může vyvolat podráždění pokožky. A to z toho důvodu, že je ovlivněna hladina cukru v krvi. Abyste zajistili změnu, vyměňte takové potraviny za vysoce bílkovinné potraviny se zdravými živinami a konzumujte dostatek ovoce a zeleniny.

Spánek na břiše

Postel, polštáře, peřiny, pohovka – tato místa obsahují roztoče, ale i prach. Pokud spíte tváří přitisklou k těmto místům, vaše pleť nemůže dýchat, ucpává se mazem a vzniká akné. Zkuste spát na zádech nebo často prát polštář.

Voda – příliš horká nebo studená

Měli byste vědět, že krásnou pleť podpoří i správná teplota vody. Studená voda rozhodně neodstraní mastnoty a nečistoty z obličeje. Na druhou stranu ale hodně teplá voda podporuje vysychání pokožky. Nejlépe uděláte, pokud se umyjete vlažnou vodou. Nejlépe však 36,5°C.

Bez ranní hygieny

Přes noc se vám na pleti nahromadí oleje, prach a bakterie. Pokud si ráno nevyčistíte a neumyjete pleť, budete mít ucpané póry a akné. Což vede k rychlejšímu stárnutí. Proto byste si ihned po probuzení měli obličej umýt a poté vyčistit například micelární vodou.

Zdroj: TheHealthy