Hlen reaguje do 2 minut na tento přírodní vypuzovač. Levná metoda léčby je dostupná pro každého

Fotografie: MyUpchar / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Hlen v nose vám může velmi snadno znepříjemnit každodenní život. Pokud se s ním potýkáte i vy, vyzkoušejte tyto jednoduché domácí recepty pro jeho léčbu.  

Teplé letní měsíce se bohužel chýlí ke konci a brzy nastane zima, kterou si většina lidí spojuje s nepříjemnými problémy, jako je nachlazení a všudypřítomný hlen v nose. Pokud často trápí i vás, nemusíte nutně užívat drahé komerční prostředky plné chemikálií či jiná léčiva, která navíc ne vždy fungují tak, jak mají. Mnohem lépe vám pomohou tyto přírodní recepty, jež působí zcela přirozeně a nemají žádné vedlejší účinky, říká doktorka Debra Sullivan.

1) Celer, okurka, máta a zázvorová šťáva

Tento recept je silnou léčivou kombinací účinných ingrediencí, jako je právě celer, okurka, máta a zázvorová šťáva – jedná se o přírodní prostředky plné protizánětlivých látek, které navíc pomáhají udržovat tělo hydratované a chutnají v kombinaci poměrně dobře. Stejně tak její častější kombinace podporuje spalování kalorií a pomůže vám vyléčit nepříjemné nemoci již během několika dní – pokud však užíváte silné léky nebo trpíte vážnými problémy, raději se před její konzumací poraďte s lékařem.

2) Zázvorový čaj s medem, jablečným octem a kokosovým olejem

Zázvor je jedno z nejúčinnějších přírodních léčiv, a proto by měl být v případě onemocnění na prvním místě. Pokud však chcete, aby byl co nejúčinnější, můžete ho smíchat ještě s medem, jablečným octem a kokosovým olejem – jednoduše nakrájejte plátky zázvoru a vložte je do hrnce naplněného vodou. Chvíli povařte, poté nechte 15 minut louhovat a jakmile roztok vychladne, přidejte k němu další ingredience. Takový lektvar vám pomůže zvrátit řadu onemocnění a budete se díky němu cítit lépe již druhý den.

Příznaky zákeřného plicního edému: Přehlédnout se nesmí dušnost ani studený pot

Fotografie: Trupti.gauns / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

3) Ředkvičková šťáva

Ředkvičky velmi dobře fungují při odstraňování nadbytečných látek v těle, které často vedou k nachlazení a způsobují hlen. Abyste mohli využít jejich síly naplno, je vhodné smíchat je v mixéru se dvěma jablky, 6 stonky celeru, 8centimetrovým kořenem zázvoru a šťávou z jednoho citronu – vše rozmixujte a poté pijte každý den po dobu jednoho týdne. Již během několika dní si budete moci všimnout příjemných změň a úlevy.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]