Domácí sirup proti zahlenění zvládne během pár minut připravit každý. Základní surovinou je obyčejný banán

Fotografie: Depositphotos

V případě, že vás trápí tyto dva problémy a nemůžete se jich již nějakou dobu zbavit, vyzkoušejte tento recept na domácí sirup, který by vám mohl pomoci. I domácí výrobky jsou totiž velmi účinné.

Jakmile začnete pociťovat příznaky nachlazení nebo onemocnění a objeví se u vás i kašel nebo máte problémy se zahleněním, vyzkoušejte tento recept na domácí sirup. Nemusíte ihned chodit do lékárny, abyste si zakoupili různé léky, protože na některé problémy pomáhají i ingredience, jež má většina lidí doma, říká lékař Graham Rogers.

Začněte ho používat již při prvních příznacích

U nachlazení nebo onemocnění se nevyplatí čekat, až se u vás projeví se všemi příznaky. Pokud na sobě začnete pociťovat, že nejste v nejlepším zdravotním stavu, a obáváte se, že budete nemocní, můžete si připravit jeden domácí sirup, který pomáhá již s prvními příznaky nachlazení. Používá se primárně při bolesti v krku, bronchitidě nebo kašli. Využít ho můžete i na zahlenění, které provází tato onemocnění.

Nejedná se o nic složitého a budete potřebovat pouze 2 ingredience. Výsledná chuť sirupu je vcelku dobrá a díky tomu si ho dávají i děti, aniž by měly problém s jeho chutí. Sirup byste měli používat 4x denně a první výsledky by se měly dostavit po 2 dnech užívání. Jeho příprava vám zabere přibližně 30 minut a není to nic složitého.

Ingredience, které budete potřebovat

  • 2 banány,
  • 400 ml vroucí vody,
  • 2 lžičky medu.
Fotografie: Depositphotos

Postup přípravy domácího sirupu

Jakmile budete mít nachystané všechny ingredience, vezměte si dva banány, oloupejte je a nastrouhejte. Nejlepší variantou je strouhání najemno a pyré poté přesuňte do hrnce. Ten naplňte horkou vodou a přikryjte pokličkou. Vše nechte trochu vychladnout a až se vám bude zdát, že banánové pyré není příliš teplé, přidejte 2 lžičky medu. Následně vše důkladně promíchejte, aby se med dobře rozpustil.

V tuto chvíli máte domácí sirup hotový a můžete ho začít užívat. Každý den byste si měli vždy připravit sirup nový, aby byl co nejúčinnější. Mezi jednotlivými dávkami uchovávejte sirup v lednici. Jestliže není vaše onemocnění nijak závažné, můžete si s pomocí sirupu posilovat imunitu. V opačném případě raději navštivte lékaře a proberte s ním vaši léčbu. Tento domácí recept totiž nemusí působit na každého.

Zdroj: Healthline, Healthline, Ndtv