Vypadávání vlasů je proces, který se dá podomácku zpomalit. Postará se o to cibulová šťáva a rybí tuk

Fotografie: Depositphotos

Vypadávání vlasů je běžný problém, především u mužů, který však lze řešit některými domácími prostředky. Zpomalte proces ztráty vlasů a vytvořte vhodné prostředí pro růst nových.

S vypadáváním vlasů se alespoň jednou za život může setkat každý. Důvodů může být mnoho, v závislosti na příčině může být ztráta vlasů a ochlupení zbytku těla buď dočasná, nebo trvalá. Nejčastějším důvodem je genetika spojená s přirozeným procesem stárnutí. V některých případech vypadávání vlasů nezabráníte, ale můžete ho zpomalit pomocí domácích metod, říká doktorka Cynthia Cobb.

Příznaky vypadávání vlasů

Zřejmě vás napadne, že ztráta vlasů má pouze jediný příznak, a sice vypadávání vlasů, ale symptomů je hned několik:

  • postupné řídnutí na temeni hlavy
  • skvrnitá lysina
  • náhlá ztráta většího množství vlasů
  • vypadávání ochlupení po celém těle
  • šupiny na pokožce hlavy

Rozhodně stojí za to poradit se se svým lékařem, jakmile si všimnete výše uvedených příznaků. Akutní ztráta vlasů totiž může znamenat i zdravotní problém, který je potřeba konzultovat a léčit. Mezitím můžete vyzkoušet některé domácí prostředky pro zastavení vypadávání vlasů.

Masáž pokožky hlavy

Nepodceňujte obyčejnou masáž hlavy, může hodně pomoci. Zkombinujte ji s vlasovým olejíčkem nebo maskou. Například kokosový olej je ideálním nástrojem, obsahuje mastné kyseliny snižující ztrátu bílkovin z vlasů. Stimulace pokožky hlavy vám může pomoci zlepšit sílu vlasu. Navíc masáž hlavy je i formou relaxace, zbavíte se stresu, o němž je také známo, že má vliv na vypadávání vlasů.

Podpora růstu vlasů pomocí domácích prostředků bez chemie: Na řadě je kofein nebo esenciální oleje

Potraviny s obsahem rybího tuku

Omega mastné kyseliny zlepšují stav vašich vlasů zevnitř, jak uvádí web HealthLine. Proto užívání doplňků stravy nebo potravin s vysokým obsahem rybího tuku může zlepšit hustotu vlasů i jejich průměr. Tím, že je posílíte, zabráníte i jejich vypadávání.

ztráta vlasů
Fotografie: Freepik

Aplikace cibulové šťávy

Je to trochu drastičtější způsob, přece jen každý vůni cibule nemusí, ale cibule je všelékem, který vám pomůže s mnoha zdravotními problémy, včetně ztráty vlasů. Podporuje růst vlasů, dokonce je nápomocná při alopecii, autoimunitním onemocnění, kdy tělo ztrácí ochlupení. O cibulové šťávě jsme se již zmiňovali na ZdravémStravování.eu.

Čerstvá citrónová šťáva

Citrónová šťáva nebo citrónový olej jsou skvělými nástroji, jak podpořit růst vlasů a zastavit jejich vypadávání. Citrónový olej můžete použít při masáži, která, jak už víte, je také ideální pro nápravu ztráty vlasů.

Vyrůstala v rodině lékařů, takže se již od raného dětství věnuje všemu, co je spojeno se zdravím. Během své profesn... [Více o autorovi]