Podpora růstu vlasů pomocí domácích prostředků bez chemie: Na řadě je kofein nebo esenciální oleje

Fotografie: Depositphotos

Krásné a zdravé vlasy jsou touhou mnoha z nás, ačkoli proces růstu vlasů může být záhadný. Existuje několik kroků, jež můžete podniknout, abyste nejen udrželi vlasy v optimálním stavu.

Růst vlasů je proces, kterému stále plně nerozumíme, ale existují kroky, jež můžete podniknout, abyste zajistili, že vaše vlasy rostou silně a zdravě. Neexistuje žádný zázračný prostředek, který by vám dal okamžité dlouhé vlasy, ale následující rady vám pomohou udržet vaše vlasy v dobrém stavu a mohou podpořit jejich růst, říká doktorka Reema Patel.

Vyvážená strava a dostatek živin

Zdravý růst vlasů vyžaduje dostatek energie a živin. Dodržujte vyváženou stravu bohatou na vitamíny, minerály a bílkoviny. I když existují doplňky stravy na podporu růstu vlasů, je nejlepší získávat tyto živiny z přirozených zdrojů.

Využijte esenciální oleje

Esenciální oleje, jako tea tree, rozmarýn nebo lipový olej, mohou přinést výhody pro zdraví pokožky hlavy. Tyto oleje mohou pomoci udržet pokožku zdravou, což podporuje růst vlasů. Dbejte na to, abyste esenciální oleje zředili nosným olejem, abyste zabránili podráždění pokožky.

Domácí vlasové tonikum z bobkového listu a heřmánku dodá kořínkům mladistvou sílu

Lokální masti pro růst vlasů

Některé lokální masti, jako melatonin nebo finasterid (k dostání na předpis), mohou pomoci podpořit růst vlasů a léčit problémy s jejich vypadáváním. Tyto specializované přípravky jsou navrženy tak, aby působily přímo na vlasové folikuly, což může vést k silnějším a zdravějším vlasům.

vlasy maska muž
Fotografie: Freepik

Keratinové doplňky

Nedostatek bílkovin může vést ke ztrátě vlasů. Keratinové doplňky mohou pomoci zlepšit stav vlasů u lidí právě s nedostatečným příjmem bílkovin. Je však důležité vše konzultovat s odborníkem na výživu před začátkem užívání jakýchkoli doplňků.

Lokální proteinová kúra

Proteiny jsou klíčové pro růst a ochranu vlasů. Zahrňte do své stravy potraviny bohaté na bílkoviny, ale pokud se často vystavujete chemickým vlivům nebo vysokým teplotám, může vám lokální proteinová kúra pomoci chránit vlasy.

Kofein pro podporu růstu

Kofein byl spojen s podporou růstu vlasů, zejména u žen. Lokální aplikace kofeinu může pomoci snížit vypadávání vlasů, zejména ve spojení s lékem minoxidilem.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]