Přírodní způsoby, jak zastavit vypadávání vlasů a zabránit tak řídkým vlasům

Fotografie: Depositphotos

Vypadávání vlasů je nepříjemný problém, který lidem často podkopává sebevědomí. Tyto účinné přírodní prostředky vám dokážou snadno pomoci.

Ztráta vlasů trápí mnoho lidí po celém světě. Jedná se o velmi nepříjemný problém, jenž vám dokáže snadno shodit sebevědomí a donutit vás neustále nosit pokrývky hlavy nebo se stříhat na způsob, který vám není sympatický. Pokud tento problém trápí i vás, nemusíte zoufat – existuje totiž řada účinných prostředků, jež vám s tímto problémem dokážou snadno pomoci, říká lékařka Cynthia Cobb.

Cibulová šťáva

Cibule obsahuje síru, která stimuluje růst vlasů a zabraňuje jejich vypadávání. Díky této sloučenině pomáhá aplikace cibule na pokožku hlavy regenerovat vlasové folikuly. Kromě toho tento přírodní prostředek také stimuluje krevní oběh ve vlasové pokožce, což podporuje celkový růst vlasů. Abyste získali co nejlepší výsledky, stačí si několikrát do týdne vmasírovat cibulovou šťávu do vlasů a nechat ji alespoň 10 minut působit.

Špenát a zelí

Vezměte si několik listů zelí a špenátu a vložte je do mixéru s trochou vody. Výslednou směs pak naneste na pokožku hlavy a nechte několik minut působit. Tato lahodná zelenina účinně posiluje vlasy a regeneruje jejich růst díky vysokému obsahu hořčíku, vitamínů, vápníku a dalších živin – zejména pak hořčík aktivuje vitamín B, který je nezbytný pro tvorbu keratinu, základní bílkoviny pro tvorbu vlasů.

špenát obsahující železo a minerály
Fotografie: Pixabay

Zelený čaj

Pití zeleného čaje má mnoho zdravotních výhod, a to včetně zlepšení zdraví vlasů. Jakmile ho přidáte do svého jídelníčku, vaše vlasy budou lépe růst, neboť čaj zabraňuje tvorbě DHT (dihydrotestosteronu), hormonu, který zpomaluje růst vlasů. Pro lokální aplikaci si jednoduše připravte směs ze zeleného čaje a suché hořčice (2 lžičky hořčice se dvěma sáčky zeleného čaje) a každý den po dobu 12 týdnů si ji vmasírujte do hlavy (nechte ji působit 10 až 15 minut).

Rybí olej

Rybí olej dokáže při aplikaci na pokožku hlavy aktivovat vlasové folikuly. To znamená, že tento přírodní prostředek proti vypadávání vlasů pomáhá vlasy posilovat a přispívá k jejich přirozenému růstu. Pokud si chcete udržet co nejkrásnější účes, snažte se jíst potraviny bohaté na omega-3 mastné kyseliny, jako jsou například ryby (sardinky, makrely, losos, tuňák atd.), sušené ovoce a ořechy (zejména vlašské ořechy, mandle, lískové ořechy, pistácie).

Jezte více proteinu

Zdravá strava je jedním z nejlepších prostředků proti vypadávání vlasů. A jelikož se vlasy skládají převážně z bílkovin, měli byste pro jejich posílení a stimulaci růstu konzumovat potraviny bohaté právě na tyto nutrienty – pro pořádnou dávku bílkovin můžete jíst potraviny, jako je kuřecí maso, ryby, vejce, fazole, čočka a sýr.

Pijte hodně vody

Voda pomáhá v těle stimulovat mnoho procesů, včetně řádné funkce trávicího systému, hydratace těla a růstu tkání. Kromě toho pomáhá přenášet bílkoviny, minerály, vitamíny a další živiny potřebné pro růst vlasů. Nezapomínejte, že byste měli každý den vypít alespoň 2 až 3 litry vody.

Přestaňte kouřit

Pro kvalitní růst vlasů je obzvláště důležitý průtok krve pokožkou hlavy. Pokud však kouříte, můžete sami sobě škodit, jelikož tento zlozvyk způsobuje problémy s krevním oběhem, který je v důsledku méně tekutý. Pro optimální prokrvení vlasů je proto důležité, abyste přestali kouřit cigarety.

Zdroj: Healthline, National Library Of Medicine