Domácí postupy na bělení zubů. Vraťte svému úsměvu zářivě bílou barvu

Fotografie: Freepik

Krásné bílé zuby jsou snem nejen žen, ale i mužů. Existuje ale tolik věcí, které nám mohou veškeré úsilí zkazit! Naštěstí jsou ale také metody, které nestojí moc a mohou zuby vybělit.

Krásné bílé zuby mohou dotvářet celkový dojem. Proto je bělení zubů tak velkým tématem. Určitě nechcete, aby se lidé zaměřili spíše na vás zabarvený chrup namísto toho, co říkáte. Nepěkné zuby mohou pokazit první dojem, kterým se někteří lidé nechávají dost ovlivnit. Proto je důležité se o své zuby náležitě starat. Existuje několik možností, které můžete využít pro domácí bělení zubů.

Jedlá soda

Jedlá soda je oblíbeným prostředkem pro bělení zubů. Stačí ji smíchat s trochou vody tak, aby vytvořila hustou pastu. Potom si touto směsí vyčistěte zuby tak, jako by to byla běžná zubní pasta. Nechte 10 minut působit a vypláchněte. O něco méně účinnou metodou je smíchání jedlé sody a zubní pasty – opět vyčistěte a vypláchněte. Jedlou sodu používejte na zuby maximálně jednou za týden.

Jablečný ocet

Nalijte si malou sklenici jablečného octa a vypijte ji. Pozor! Nesmíte jej spolknout. Stačí ocet na chvíli podržet v ústech a snažit se, aby byl v kontaktu s co největším množstvím zubů. Poté ho vyplivněte a ústa vypláchněte teplou vodou.

Fotografie: Freepik

Dalším způsobem je smíchání jablečného octa a jedlé sody v hustou pastu. Tu naneste na zuby, nechte 5 až 10 minut působit a poté vypláchněte. Zuby vyčistěte klasickou zubní pastou. Ani jednu z metod nepoužívejte častěji, než jednou za týden!

Jahoda

Rozpulte jahodu a potřete si jí zuby. Nechte působit asi 5 minut a poté si zuby vyčistěte klasickou zubní pastou. Nebo použijte ještě účinnější metodu, kterou byste neměli používat více než jednou týdně. Smíchejte rozdrcenou jahodu s jedlou sodou tak, aby vznikla hustá kaše. Aplikujte na zuby a nechte 5 minut působit, poté vypláchněte. Vyčistěte zubní pastou.

Fotografie: Freepik

Pomeranč a bobkový list

Slupka z pomeranče bělí a bobkový list zase zbavuje zbarvení. Proto je to ideální kombinace pro domácí bělení zubů. Nejprve si oloupejte pomeranč a bílou část slupky použijte jako zubní kartáček. Třete si s ní zuby, které chcete vybělit. Poté si rozdrťte bobkový list na prášek a naneste na zuby. Nechte působit po dobu asi minut. Ústa si vypláchněte a vyčistěte klasickou zubní pastou. Používejte maximálně jednou za týden.

Zdroj: MedLife