Domácí omlazující krém vrátí pokožce její původní krásný vzhled

Fotografie: Freepik

S věkem pokožka postupně ztrácí řadu důležitých látek, které jí dodávají pružnost, vláčnost a mladistvý vzhled. Tyto projevy jsou patrné především v obličeji, kde je pleť nejvíce namáhána a vyžaduje tak zvláštní pozornost a pečlivé ošetřování. Vhodnou péči ji můžete dodat také domácím přípravkem, který si jednoduše vyrobíte se čtyř důležitých ingrediencí.

Účinnost tohoto krému byla již mnohokrát prokázána a jeho pravidelným používáním se vám podaří dosáhnout velmi dobrých výsledků při poměrně nízkých nákladech i náročnosti přípravy. Chcete-li však dosáhnout odpovídajících výsledků, je důležité, abyste kromě správné hydratace a pravidelného používání upravili také svou životosprávu.

Jak vyrobit domácí omlazující krém na obličej

Tento krém má výrazné výživové a hydratační účinky. K jeho výrobě potřebujete následující ingredience:

 • med – 1 polévková lžíce
 • vazelína – 1 čajová lžička
 • jód – 1-2 kapky
 • ricinový olej – 1 lžíce

Výroba krému pak vyžaduje důkladné promíchání všech ingrediencí, aby se jejich účinky propojily.

Příprava domácího omlazujícího krému

Postup přípravy krému spočívá v následujících krocích:

 1. Připravte si skleněnou misku.
 2. Do misky nakapejte jód.
 3. Poté přidejte med, vazelínu a ricinový olej.
 4. Vše promíchejte a misku buď překryjte, nebo směs vložte do uzavíratelné skleněné nádoby.

Celková doba použitelnosti krému je přibližně jeden měsíc, uchovávejte jej ideálně v chladu (lednici). Po měsíci je lepší si vždy připravit nový.

Aplikace omlazujícího krému

Krém lze aplikovat v tenké vrstvě jako vyživující sérum, nejčastěji se však používá jako maska s předepsanou dobou působení a následným odstraněním z tváře. V případě použití jako masky není potřeba používat krém denně, stačí 2-3 týdně, a to následujícím způsobem:

 1. Vyčistěte pleť obličeje – odličte ji a ideálně otřete čistícím mlékem nebo pleťovou vodou.
 2. Naneste krém v silné vrstvě na celý obličej.
 3. Nechte krém působit nejméně čtvrt hodiny, nejdéle však hodinu.
 4. Odstraňte zbytky krém pleťovou vodou.

Výroba i použití krému jsou velmi jednoduché a nenáročné, co se týká času i finančních nákladů. V každém případě je však nutné používat kvalitní ingredience. To se týká především bílé lékařské vazelíny, která je hypoalergenní. Vazelína neznámého původu může být pro tělo škodlivá a projevit se až dermatitidou nebo nepříjemnou alergickou reakcí.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]