Zmrazení obav z nevzhledných bradavic: Studený vzduch je metlou na kožní výrůstky

Fotografie: Depositphotos

Pokud chcete zpevnit své paže, nemusíte nutně každý den navštěvovat posilovnu. Skvěle vám postačí provádět tato jednoduchá domácí cvičení.

Bradavice jsou nepříjemný kožní problém, který je nejen nakažlivý, ale také může způsobovat intenzivní bolest. Pokud se s nimi potýkáte i vy, nemusíte ihned běžet k lékaři kvůli intenzivnímu chirurgickému zákroku – skvěle vám totiž dokážou pomoci některé domácí prostředky, včetně ošetření mrazem nebo náplastí s obsahem kyseliny salicylové. Měli byste však také učinit určitá opatření, abyste je zbytečně nešířili, říká doktorka Deborah Weatherspoon.

Domácí léčba bradavic

Ačkoliv bradavice obvykle zmizí samy, mohou být nepříjemné, bolestivé nebo jednoduše nevzhledné. Výrůstků se můžete zbavit podomácku, a to pomocí jednoduchých léčivých prostředků z lékáren. Ještě než se na to vrhnete, měli byste si pamatovat, že:

  • Bradavice si můžete přenést na jiné části těla a jsou nakažlivé pro ostatní. Pokud léčba vyžaduje aplikaci pilníku na nehty nebo pemzy, nepoužívejte tento nástroj na žádnou jinou část těla a nedovolte, aby ho používal někdo jiný.
  • Není vhodné léčit bradavice na nohou, pokud máte cukrovku, neboť toto onemocnění může způsobit ztrátu citlivosti chodidel.
  • Není vhodné pokoušet se odstranit bradavice na obličeji nebo jiné citlivé části těla (pomocí domácí léčby).

Ošetření zmrazením

S bradavicemi si dokáže skvěle poradit koncentrovaný studený vzduch (směs dimethyletheru a propanu). Jeho aplikací přímo na postižené místo dojde k usmrcení kůže a vy následně můžete povrch bradavice snadno seškrábnout. Přípravek můžete najít téměř v každé lékárně, ovšem pokud si nejste jistí jeho aplikací, raději se obraťte na lékaře.

Náplast obsahující kyselinu salicylovou

Tento přípravek je vhodné používat každý den, a to po dobu několika týdnů. Pokaždé se řiďte postupem uvedeným na obalu, a jestliže bradavice nemizí, raději se poraďte se svým praktickým lékařem. Nejlépe bude toto léčivo fungovat, pokud před jeho aplikací namočíte bradavice asi na 15 minut do vody.

Odstranění bradavic přírodní cestou: Přemůže je esenciální olej nebo obyčejný jablečný ocet

ruka, svědění
Fotografie: Freepik

Lepicí páska

S odstraněním bradavic vám také dokáže pomoci obyčejná lepicí páska. Tento postup nezahrnuje nic jiného než její nalepení přímo na postižené místo po dobu několika dnů. Jakmile ji poté odlepíte, mělo by dojít k utržení odumřelých částí výrůstků a jejich poškození. Metoda vám však může zabrat až několik dní a nejlépe funguje, pokud před nalepením bradavici namočíte.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]