Nejúčinnější cviky pro pevné hýždě a nohy bez celulitidy

Fotografie: Freepik

Chcete posílit svaly nohou a hýždí, ale do posilovny se vám nechce? Stačí, když budete několik minut denně doma provádět jednoduché cviky, které zpevní svalstvo a zredukují celulitidu.

V oblasti hýždí se nejčastěji objevují strie nebo celulitida. S věkem svaly ochabují a pokud nejsme zvyklí se hýbat, problém se zhoršuje. Přitom stačí jen jednoduché cviky a pár minut k tomu, aby byla vaše dolní část těla pevná a bez nevzhledných dolíčků. Při cvičení dbejte na správnou techniku a také pravidelnost – cvičit byste měli alespoň třikrát týdně. Důležitý je i odpočinek a regenerace, aby měly svaly možnost se zpevňovat a růst.

Dřepy jsou všestranné cvičení

Nejjednodušším a nejúčinnějším cvikem jsou dřepy. Postavte se zpříma, narovnejte záda, nohy roztáhněte na šířku ramen. Mírně pokrčte kolena. Ruce vzpažte před sebe a proveďte pohyb, jako byste chtěli dosednout na židli. Paty se přitom nesmí odlepit od země. Ohněte kolena do pravého úhlu a setrvejte v této pozici po dobu tří vteřin. Pak se opět narovnejte. Provádějte tři série po deseti až patnácti opakováních.

Fotografie: Freepik

Účinné je také zakopávání rovných nohou vleže. Lehněte si na břicho na podložku, nohy mějte natažené. Jednu nohu zvedněte co nejvýše ke stropu tak, aby zůstala stále napnutá. Zatněte přitom svaly hýždí a stehen. Můžete také provádět lehké kopy patou směrem vzhůru. Vydržte v této poloze tři vteřiny, pak nohy vyměňte. Opakujte alespoň desetkrát na každou stranu. Pak si trochu odpočiňte a proveďte ještě dvě nebo tři další série.

Výpady formují více svalů

Velice dobrým cvikem na hýždě jsou výpady. Formují nejen gluteální svaly, ale také kvadricepsy a hamstringy neboli zadní stranu stehen. Postavte se, narovnejte záda a vykročte jednou nohou vpřed. Pak proveďte pohyb, jako byste si chtěli kleknout na zadní nohu, ale nedotýkejte se podlahy. Pak zaujměte výchozí polohu. Cvik patnáctkrát zopakujte, poté nohy vyměňte. Proveďte tři série.

Fotografie: Freepik

Výborným cvikem na celulitidu je zakopávání vkleče. Postavte se na všechny čtyři, kolena mějte na šířku ramen. Záda držte rovně a zpevněte břicho. Levou nohu zvedněte na úroveň boků, ale nechte ji pokrčenou v koleni. Napněte hýžďové svaly a snažte se chodidlem dostat co nejvýše ke stropu, aniž byste otáčeli boky. Vydržte tři vteřiny, pak se vraťte do původní pozice. Opakujte patnáctkrát na každou nohu.

Most zpevní i břicho

Posledním cvikem je most. Lehněte si na záda na podložku, nohy ohněte v kolenou a chodidly tlačte do země. Ruce rozpažte na podlaze. Zvedněte pánev a napněte hýžďové a stehenní svaly. Vydržte tři vteřiny, pak se vraťte pánví zpět na zem. Toto cvičení opakujte patnáctkrát ve třech nebo čtyřech sériích. Ačkoliv vám cvičení zpočátku dá trochu zabrat, nebojte se, že vám po něm narostou svaly hodné kulturistů. Pouze se zpevní vaše dolní polovina těla a celulitida už nebude tak viditelná.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]