Nepříjemných bolestí se lze zbavit jednoduchou cestou doma. Stačí k tomu běžně dostupné věci, které používá každý

Fotografie: Depositphotos

Bolesti svalů a hlavy patří k častým problémům, které člověka trápí. Na vině bývá sedavý způsob života a nedostatek pohybu. Od bolestí ovšem umí ulevit dobrá masáž.

Ztuhlá páteř, bolesti bederní páteře, napjaté svaly, bolest hlavy – to všechno jsou problémy způsobené nezdravým sezením. Je to bohužel daň za moderní způsob života, v němž ubývá přirozeného pohybu. Hodně zaměstnání se provádí v sedě, a tak páteř trpí. Od některých bolestí zad nebo hlavy si ale člověk může pomoci sám. A to speciálními cviky, kterými si tělo procvičí, říká lékařka Alana Biggers.

Jak si pomoct od bolestí hlavy

Když se u práce často hrbíte, vysunujete hlavu dopředu, což způsobuje napětí v krční páteři, z čehož vznikají bolesti hlavy. K jejímu odstranění budete potřebovat dva tenisové míčky. Lehnete si na záda a míčky uchopíte tak, aby byly mezi palcem a ukazováčkem. Ruce položíte za hlavu a tou si lehnete na míčky. Pak budete otáčet hlavou ze strany na stranu, přitom budete tisknout míčky hlavou.

Fotografie: Depositphotos

Jak ulevit od bolestí nohou

Pro masáž nohou si opět vystačíte s tenisovým míčkem. Cvik lze provádět vsedě, vestoje a klidně i při práci na počítači. Dejte si míček pod chodidlo a chodidlem míčkem pohybujte sem a tam. Tímto si výborně procvičíte spodní část chodidla, kde jsou umístěné reflexní body. Tím dochází k úlevě od bolestí a napětí.

Jak odstranit bolest kolen od sezení

Od sezení u stolu mohou bolet i kolena. Tímto cvikem je uvolníte. Sedněte si pohodlně do křesla, narovnejte se a uvolněte nohy. Klidně dýchejte. Nyní zatlačte na bolavé místo v koleni prstem a místo jemně masírujte. Proveďte to i na druhém koleně.

Jak odstranit bolest v předloktí

Na bolesti trpí i předloktí. Určitě znáte problémy s tenisovým loktem, který vzniká od jednostranné práce u počítače. Předloktí obejměte rukou a začněte ho masírovat. Přitom otáčejte předloktím tak, aby jednou byla dlaň dole a podruhé nahoře.

Zdroj: Healthline, Healthline