Zbavte se trápení s popraskanými patami jednou provždy. Jednoduchý domácí lék vás nestojí ani korunu

Fotografie: Depositphotos

Popraskané paty jsou velmi nepříjemným problémem, který může snadno ovlivnit váš každodenní život. Pokud se s ním potýkáte, zkuste tento domácí lék.

Popraskané paty patří mezi časté problémy, které mohou postihnout lidi naprosto každé věkové kategorie. Pokud se s nimi potýkáte i vy, nemusíte však ihned spěchat k lékaři pro léky nebo jinou pomoc – skvěle vám totiž podle webu Planetapl dokáže pomoci jednoduchý domácí prostředek z aspirinů a citronové šťávy. Stačí ingredience smíchat, nechat působit a problémy budou pryč.

Jednoduchý domácí lék

Zanedbaná péče o nohy často vede k popraskání pat, což je nepříjemný problém, který dokáže velmi snadno ovlivnit váš každodenní život. Nemusíte však ihned užívat komerční přípravky, abyste si od nich ulevili. Mnohem lépe se osvědčil tento úžasný domácí lék, který zahojí všechny bolavé praskliny a ochrání vás před plísňovými infekcemi. Jeho hlavní složky tvoří aspirin a citron – ty společně odstraňují ztvrdlou pokožku a vyhlazují paty, to vše zcela přirozeným způsobem. K přípravě budete potřebovat následující:

  • 5 aspirinů
  • šťávu z jednoho citronu
  • pemzu

Příprava je poté již velmi jednoduchá. Nejprve rozdrťte tablety aspirinu na prach, a poté je smíchejte s citronovou šťávou (pokud je pasta příliš suchá, přidejte trochu vody nebo více šťávy). Hmotu následně naneste na svá umytá chodidla, zejména na místa, která jsou nejvíce ztvrdlá a odřená, a nechte ji působit alespoň 20 minut. Poté opláchněte své nohy teplou vodou a ošetřete je pemzou. Následně si nohy znovu opláchněte a naneste na ně hydratační krém. Pro získání co nejlepších výsledků provádějte tuto kúru 2–3krát týdně.

Atletická noha a jak tento nepříjemný problém účinně léčit. Pomůže především odpočinek a ledování

koupel lázeň nohy
Fotografie: Freepik

Pomoci může i med a kokosový olej

Med může být podle lékařky Debry Sullivan dalším skvělým prostředkem proti popraskaným patám. Toto lahodné sladidlo má totiž účinné antimikrobiální a antibakteriální vlastnosti, díky kterým pomáhá hojit a čistit rány, přičemž skvěle hydratuje pokožku. Použít ho můžete jako peeling, nebo ho nanést na postižené paty přes noc – ráno si nohy akorát umyjte a uvidíte, jak budou vyhlazené.

Kokosový olej je účinné přírodní léčivo, které nabízí nespočet zdravotních přínosů pro lidské zdraví, jak uvádíme na webu Zdravestravvoani, zejména co se týče pokožky. Účinně léčí právě suchou pokožku a díky svým vlastnostem pomáhá snižovat bolest i riziko zánětu v postiženém místě. Stačí ho pravidelně nanášet na své paty a problémy budou pryč.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]