Bradavice budou okamžitě pryč! Nepřekonatelné domácí prostředky si s nimi hravě poradí

Fotografie: Depositphotos

Bradavice jsou nepříjemné výrůstky, jejichž léčbu lidé často řeší chirurgickými operacemi. Lze je však odstranit snadno a přirozeně.

Bradavice jsou neškodné kožní výrůstky způsobené lidským papilomavirem (HPV), který se do těla může dostat otevřenými ranami či pohlavním stykem a může způsobit bradavice na obličeji, rukou, nohou nebo genitáliích. Většina lidí řeší tento nepříjemný problém chirurgickými operacemi nebo aplikací chemických doplňků, což může být velmi bolestivé a mnohdy také drahé. Naštěstí však existují přírodní doplňky, které vám pomohou zbavit se těchto výrůstků naprosto přirozeným způsobem, říká lékařka Debra Sullivan.

Čajovníkový olej

Čajovníkový olej disponuje exfoliačními a antimikrobiálními vlastnosti, které vám pomohou odstranit bradavice lokálním ošetřením již během pouhých 12 dní. Berte však na vědomí, že neexistuje žádná studie, která by tento účinek na sto procent dokázala. Pokud však chcete tento lék vyzkoušet, stačí nanést přímo na postižené místo několik kapek pomocí čistícího tamponu a nechat jej působit alespoň 10 minut. Pro získání co nejlepších výsledků opakujte tento proces 2-3krát denně, dokud nezaznamenáte zlepšení.

Jablečný ocet

Jablečný ocet je oblíbeným prostředkem k léčbě bradavic na rukou. Stačí jej smíchat v poměru 2:1 s vodou a každý večer roztok nanést pomocí tamponu či hedvábného hadříku přímo na bradavici. Aby byl účinek co nejefektivnější, nechte jej působit alespoň 3 až 4 hodiny. Dejte si však pozor – přestože se jedná o přírodní léčbu, ocet je mírně žíravý, a proto může při přímém kontaktu s pokožkou způsobit nepříjemné pocity nebo bolest.

Fotografie: Freepik

Česnek

Česnek patří mezi nejsilnější přírodní léčiva, a proto není žádným překvapením, že také dokáže skvěle pomoci při léčbě plísňových, virových a bakteriálních infekcí, jako jsou právě bradavice. Rozdrťte 1 stroužek tohoto blahodárného plodu přírody a smíchejte ho s trochou vody, aby vám vznikla pasta. Vzniklou směs naneste přímo na bradavici, poté ji překryjte obvazem a tento postup opakujte každý den po dobu 3-4 týdnů. Můžete také použít česnekovou šťávu.

Aspirin

Aspirin obsahuje bohaté množství kyseliny salicylové, která má keratolytický účinek, což znamená, že pomáhá odstraňovat bradavice. Stačí rozdrtit jednu tabletu tohoto oblíbeného léku a následně prášek smíchat s trochou vody, aby vám vznikla tuhá pasta. Tu poté naneste přímo na postižené místo, překryjte ji obvazem a nechte ji působit několik hodin. Metodu opakujte, dokud nezaznamenáte zlepšení.

Tableta vitamínu C

Vitamín C díky svým vlastnostem skvěle posiluje imunitní systém a je nezbytný pro správné hojení ran. Rozdrťte jednu tabletu, prášek smíchejte s trochou vodou a pastu následně naneste přímo na bradavici. Poté ji přikryjte obvazem a nechte působit přes noc. Podle některých odborníků můžete účinnost tablety vitamínu C zvýšit tím, že ji smícháte s citronovou šťávou. Postup opakujte každý den, dokud bradavice nezmizí.

Propolis

Propolis obsahuje rostlinné látky, pyl, enzymy a včelí vosk, díky čemuž disponuje antimikrobiálními vlastnostmi, které navíc napomáhají tvorbě kožních buněk – odborníci také předpokládají, že pomáhá hojit infikovanou kůži. Stačí nanést 2-3 kapky tohoto přírodního produktu přímo na postižené místo, poté jej přikrýt obvazem a nechat působit přes noc. Opakujte každý den, dokud nezaznamenáte požadované výsledky.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]