Hemoroidy: Intimní problém, o kterém lidé neradi mluví. Lidový postup léčby ho však zvládne vyřešit během několika dní

Fotografie: Depositphotos

Zbavte se nepříjemných hemoroidů pomocí tohoto lidového receptu s osvědčenou účinností, který vás problému zbaví již během pouhých 7 dní.

Hemoroidy patří mezi nejčastější a zároveň nejnepříjemnější zdravotní problémy, které jsou důsledkem moderního životního stylu. Mezi jejich základní příčiny patří především nezdravá strava, zácpa, sedavý a nečinný způsob života a také dědičné faktory. Právě kvůli nim totiž dochází ke zvýšení tlaku na stěny cév v konečníku, jejich přetékání a následnému hromadění krve a bolestivému otoku v oblasti, říká lékařka Monisha Bhanot.

Jak hemoroidům přecházet

Mezi první příznaky hemoroidů v konečníku patří bolest, otoky, svědění, pocit vnitřního nebo vnějšího tlaku, brnění a často také krvácení (není však podmínkou). Existují dva typy tohoto problému, a to vnější a vnitřní. Vnější lze léčit mnohem snadněji, například pomocí vhodné masti nebo změnou své životosprávy. Naproti tomu vnitřní hemoroidy jsou mnohem obtížnější, protože často krvácí a způsobují silné bolesti při vyprazdňování. Abyste se před vznikem hemoroidů ochránili, měli byste:

  • Zvýšit příjem tekutin: Pro usnadnění vyprazdňování je třeba přijímat dostatek tekutin, a to zejména obyčejné vody nebo přírodních čerstvých šťáv. Obzvláště užitečné jsou zeleninová a švestková smoothie, která pomáhají odstraňovat zácpu a usnadňují vyprazdňování střev.
Fotografie: Depositphotos
  • Vyhýbejte se dlouhému sezení: Pokud máte sedavé zaměstnání, je dobré dělat si během pracovní doby přestávky a alespoň několik minut se procházet po místnosti nebo se protahovat.
  • Jezte více vlákniny: Vláknina přispívá k pružné a hladké stolici, podporuje správné trávení a vstřebávání živin. Získáte ji zejména z ovoce a zeleniny, semínek nebo například ovesných vloček.
  • Pravidelně cvičte nebo se alespoň více hýbejte: Pravidelnou fyzickou aktivitou udržujete v těle cirkulaci tekutin, zrychlujete svůj metabolismus a pomáháte stimulovat proces trávení.

Dodržováním výše uvedených zásad si nejen zajistíte prevenci vzniku hemoroidů, ale také podpoříte celkové zdraví svého těla, s čímž souvisí i snadnější hubnutí. Pokud se na vašem těle hemoroid již objevil, níže uvedený recept vám pomůže, abyste se ho zbavili do jednoho týdne.

Lidový recept, který vás účinně zbaví každého hemoroidu

Jediné, co k tomuto triku budete potřebovat, jsou brambory a mrazák – ujistěte se však, že brambory, které používáte, jsou kvalitní, čerstvé a nemají na sobě žádné klíčky, zeleň nebo hnilobu. Jakmile budete připraveni, z brambor nakrájejte 10 až 12 kulovitých kousků dlouhých asi 5 až 7 centimetrů. Poté je vložte do mrazáku a zcela zamrazte. Jakmile budou připravené, vložte si jeden kus do konečníku (ne celý, ale tak, abyste ho mohli vytáhnout), nechte ho 30 sekund působit a poté ho vyjměte.

Takto postupujte po dobu čtyř dnů a během zbývajících tří nechte bramboru působit 50 až 60 sekund. Dělejte to však opatrně, aby vám brambora nepoškodila sliznice, protože to může být opravdu velmi nepříjemné. A je to! Po sedmidenní terapie vás nepříjemné příznaky přestanou trápit a hemoroid zcela zmizí.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]