Detoxikační koupel nohou pomůže zbavit tělo škodlivých látek. Na její přípravu stačí několik základních surovin

Fotografie: Getty Images

Toto jsou nejúčinnější koupele nohou, které vám pomohou detoxikovat vaše tělo. Seznamte se s tradiční čínskou kulturou a dopřejte si zasloužený odpočinek.

Relaxační koupel nohou, která je již po staletí hluboce zakořeněna v tradiční čínské kultuře, je skvělý způsob, jak spojit příjemné s užitečným, protože nejenže detoxikuje a hloubkově čistí tělo, ale také nás dokáže naprosto uvolnit. Tato metoda se díky své efektivnosti stává čím dál oblíbenější po celém světě, říká lékařka Jenneh Rishe.

Detoxikační koupel nohou se solí

První účinná metoda, která vás uvolní a detoxikuje vaše tělo, je detoxikační koupel nohou se solí. Hlavní část roztoku je tvořena především z jedlé sody, která disponuje protiplísňovými, antibakteriálními, protizánětlivými a hojivými vlastnostmi. Poté přichází na řadu sůl z Mrtvého moře, jež je známá pro své detoxikační účinky, a navíc čistí pokožku a obnovuje její buňky. Nakonec už stačí přidat esenciální olej z máty peprné, která vám dodá pocit svěžesti. Budete tedy potřebovat:

  • 360 gramů jedlé sody,
  • 300 gramů soli z Mrtvého moře,
  • několik kapek esenciálního oleje z máty peprné.
Fotografie: Freepik

Postup pro přípravu:

Přiveďte dostatečné množství vody k varu a potom v ní nechte rozpustit sůl z Mrtvého moře. Následně směs přidejte do vody ve vaně, přisypte jedlou sodu a nakonec přimíchejte několik kapek mátového oleje. Počkejte, až se voda ohřeje, a koupel nohou je připravena.

Detoxikační koupel nohou s jílem

Detoxikační koupel nohou s jílem je další skvělou metodou, která vás uvolní a účinně detoxikuje vaše tělo. Bentonitový jíl je silný detoxikační prostředek, který díky své polykationtové povaze umožňuje efektivně absorbovat veškeré toxiny. Další složkou roztoku je opět sůl z Mrtvého moře a několik kapek esenciálního oleje z máty peprné, tudíž kombinace těchto prvků bude mít opět velmi příznivý efekt. Budete potřebovat:

  • 150 gramů soli z Mrtvého moře,
  • 150 gramů bentonitového jílu,
  • několik kapek esenciálního oleje z máty peprné.
Fotografie: Pixabay

Postup pro přípravu:

Naplňte vanu teplou vodou a přidejte do ní sůl z Mrtvého moře – samozřejmě ji nechte pořádně rozpustit. Poté přidejte mátový esenciální olej, bentonitový jíl a směs pořádně promíchejte. Nakonec vložte nohy do lázně na 20–25 minut.

Koupel nohou se zázvorem a citronovou šťávou

Poslední účinnou metodou pro detoxikaci vašeho těla je koupel nohou se zázvorem a citronovou šťávou. Zázvor se již mnohokrát prokázal jako skvělý antioxidant, který disponuje protizánětlivými vlastnostmi, a proto účinně pomáhá zbavovat tělo toxinů. Citron zase detoxikuje vaše tělo svými protizánětlivými a antibakteriální účinky. Navíc nebudete muset do roztoku přidávat žádné esenciální oleje, protože o aroma se postarají tyto dva produkty. Budete potřebovat:

  • 500 mililitrů citronové šťávy,
  • jednu polévkovou lžíci zázvorového prášku.
Fotografie: Freepik

Postup pro přípravu:

Naplňte vanu teplou vodou, přidejte zázvor a nakonec také citronovou šťávu. Roztok dobře promíchejte a posléze si do něj namočte nohy na 30 minut.

Zdroj: Healthline, MedicalNewsToday

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]