5 TOP přírodních prostředků proti otokům a bolestem kolene

Bolest kolen je nepříjemný zdravotní problém, který dokáže potrápit nejen osoby ve starším věku, ale i mladé či dokonce děti. Tato bolest se často vyskytuje kvůli opotřebení kolenních kloubů. Intenzita bolesti se může lišit od malicherné, až po závažnou.

Bolest kolene či kolen často brání i ve vykonávání některých činností. Pokud se u vás nejedná o nějak extrémní případ, ale spíš bolest občasnou či menšího rozsahu, můžete léčbu či odstranění bolesti zvládnout i doma. Jak na to si prozradíme v dnešním článku.

Studená komprese

Studená komprese je nejlepší a nejjednodušší způsob, jak se zbavit bolesti kolene z pohodlí domova. Chlazení stáhne krevní cévy společně a zpomalí se průtok krve do postižené oblasti. Proto může pomoci snížit otok a poskytnout úlevu od bolesti.

  • Zabalte několik kostek do ručníku a přikládejte na problematickou oblast

  • Nechte chlad působit po dobu 15 až 20 minut

  • Opakujte podle potřeby i 3x denně

Jablečný ocet

O jablečném octu se ví, že dokáže léčit mnoho zdravotních neduhů, včetně bolesti kolene. Díky alkalizačnímu účinku dokáže ocet rozpouštět škodlivé toxiny a látky, které mohou škodit kolennímu kloubu. Navíc pomáhá obnovit „mazání“ kloubů, čímž se sníží bolest. Buď si zamíchejte 2 čajové lžičky jablečného octa do vody a pijte několikrát za den anebo ocet nalijte do mísy v horkou teplou vodou a koleno namáčejte po dobu půl hodiny. Koupel kolene neprovádějte více než jednou za den. Opakovat můžete následující den.

Jablečný ocet a olivový olej

Už víte, že jablečný ocet pomáhá odstranit bolet kolene. Nyní jej kombinujte ještě s další účinnou složkou, jako je olivový olej. Smíchejte lžíci olivového oleje se lžíci jablečného octa a dobře promíchejte. Směs vmasírujte do kolene. Postup opakujte maximálně 2x za den.

Kajenský pepř s olivovým olejem

Kajenský pepř obsahuje kapsaicin, který dokáže tlumit bolest. Smíchejte 2 lžičky kajenského pepře s půl šálkem olivového oleje, který nejdříve lehce zahřejte. Poté důkladně promíchejte a tuto příjemně teplou směs naneste na koleno. Používejte maximálně 2x za den, opakujte každý den v týdnu, dokud se bolesti nezbavíte.

Citron a sezamový olej

Na bolest kolene lze použít také citron, který obsahuje kyselinu citronovou, jež působí jako rozpouštědlo pro krystalky kyseliny močové, což je jeden z důvodů, které způsobují některé typy artritidy.

Citron nakrájejte na malé kousky a vložte do plátěného pytlíčku, který následně ponoříte do teplého sezamového oleje. Pytlíček s citronem namočeným do teplého sezamového oleje přiložte na postiženou oblast asi na 10 minut. Postup v případě potřeby ještě jednou během dne zopakujte.

Obrázky: effectiveremedies.com