Proti dráždivému kašli lze přírodně zakročit i bez komerčních léků. Z léčivých čajů pomůže také zázvorový

Fotografie: 조혜경 / Creative Commons / Attribution 2.0 kr

Pokud vás trápí nepříjemný kašel, nemusíte nutně spěchat ke svému lékaři. Skvěle vám dokážou pomoci tyto lahodné domácí čaje z přírodních ingrediencí.

Pokud vás přepadl kašel, není nutné ihned užívat léky plné chemie, nebo navštěvovat svého lékaře, aby vám pomohl. Skvěle si můžete ulevit sami, a to podle lékařky Debra Rose Wilson konzumací přírodních čajů z lahodných ingrediencí, jako je zázvor, lékořice nebo med. Ty totiž obsahují plno účinných antioxidantů a dalších látek, které odstraní kašel již během pár dní.

Medový čaj

Med patří mezi nejúčinnější přírodní léčiva, tudíž není divu, že vám dokáže pomoci zmírnit příznaky kašle a nepříjemného nachlazení. Stačí si připravit lžičku tohoto skvělého sladidla a smíchat ho s horkou vodou a trochou citronové šťávy. Nápoj pijte dvakrát denně, a to nejlépe ráno a později odpoledne. Pozor, medu by se měly vyvarovat děti do jednoho roku, neboť by jim mohla hrozit těžká forma otravy jídlem.

Čaj z kořene lékořice

Kořen lékořice je často používán v tradiční medicíně na různé stavy, jak uvádí web Healthline, včetně kašle, infekcí a zažívacích potíží. Pokud vás tedy přepadl kašel, můžete vsadit na čaj právě z této ingredience – dokáže snížit frekvenci kašle dokonce o 30 až 78 %, a to během prvního dne. Vyvarovat by se mu měli zejména těhotné ženy, lidé užívající silné léky nebo jedinci trpící vážnými onemocněními.

Zázvorový čaj

Další úžasnou ingrediencí, která vám pomůže odstranit kašel, je zázvor. Pomáhá při řadě dalších nepříjemných stavů, jako je například astma, nevolnost, a dokonce také artritida. Stačí ho nakrájet, přidat do hrníčku, zalít horkou vodou, osladit medem a pít ráno i večer. Jak jsme nedávno psali na webu ZdravéStravování.eu, skvěle působí také v kombinaci s citronem nebo kurkumou.

zázvorový čaj
Fotografie: Pixabay

Nepříjemné nachlazení a jak ho zastavit v zárodku: Mezi domácí metody léčby patří i inhalace páry

Zelený čaj

Pomoci vám dokáže také zelený čaj, který navíc podporuje hubnutí, úlevu od bolesti hlavy a zlepšuje bdělost. Co se však týče kašle, nemá takové účinky jako výše zmíněné varianty, nicméně díky obsaženým antioxidantům zlepšuje regeneraci těla a podporuje imunitní systém, díky čemuž vám pomůže rychleji zmírnit příznaky problému. Je navíc obecně považován za bezpečný, ale měli byste ho konzumovat v mírném množství, a nikdy ne před spaním.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]