Konkrétní krevní skupina vám o vaší osobnosti prozradí více, než jste připraveni vědět

Fotografie: Depositphotos

Krevní skupina může souviset s tím, jakou má člověk osobnost. Existuje však mnoho dalších zajímavých faktů, které dokáže tento faktor prozradit.

Existují čtyři krevní skupiny, a to: A, B, 0 a AB, které odlišuje přítomnost speciálních antigenů na erytrocytech v krvi. Jak mnozí ví, jedná se o důležité ukazatele zejména v případě, kdy člověk potřebuje transplantovat krev nebo podstupuje náročnou operaci v nemocnici. Podle lékařky Deborah Weatherspoon je však také možné, že je tento faktor úzce spojen s osobností jedince.

Krevní skupina a osobnost člověka

Pro každou krevní skupinu jsou typické určité rysy a dokáže mnoho vypovědět o tom, co je pro danou osobu nejlepší (zejména co se týče potravy nebo jak moc je náchylná ke stresu a depresím). Co se týče osobnosti člověka, vypadá to následovně:

  • Nositel krevní skupiny A: empatický, organizovaný, efektivní, rozený vůdce
  • Nositel krevní skupiny B: rád urovnává spory, flexibilní, přátelský, často aktivista
  • Nositel krevní skupiny 0: věčně praktický, asertivní, zdvořilý a soucitný
  • Nositel krevní skupiny AB: racionální, klidný, silný a často myslí dopředu

Dále pak také může krevní skupina vypovědět mnohé o tom, jak moc je člověk náchylný ke stresu a jak dokáže řešit situace pod tlakem. Nejvíce náchylní k vysokým hladinám kortizolu a ti, kdo se velmi špatně vyrovnávají se stresem, jsou především lidé s krevní skupinou A.

Ti s krevní skupinou B jsou poté spíše klidnějšími lidmi, ale taktéž mají své hranice – a pokud je někdo přesáhne, dokáží prudce vybuchnout. Se zklidněním vám dokáže pomoci například japonská relaxační technika, o které jsme na webu ZdravéStravování nedávno psali.

muž stres
Fotografie: Pexels

Lidé s krevní skupinou 0 poté mají rádi relaxační techniky a často řeší věci s chladnější hlavou. Vybuchnout však mohou v případě, pokud někdo nebo něco naruší jejich plán a řád, na kterém tak usilovně pracují. U jedinců s krevní skupinou AB je to poté tak, že se dokáží velmi dobře vyrovnat se stresem, ale při dlouhodobé stresové situaci mohou začít být frustrovaní.

Krevní skupina má vliv na kvalitu zdraví. Dokonce předurčuje pravděpodobnost vzniku autoimunitních onemocnění

Potraviny nejvhodnější pro danou krevní skupinu

Jak také uvádí web Webniusy, krevní skupina dokáže určit to, jaké potraviny jsou pro člověka nejvhodnější:

  • Krevní skupina A: pro osoby této skupiny je nejvhodnější strava zaměřující se na konzumaci ryb a mléčných výrobků.
  • Krevní skupina B: tito lidé by měli jíst více mléčných výrobků, skopového masa, ryb, zeleniny a pít čaje.
  • Krevní skupina 0: pro tyto jedince je vhodné jíst všechny druhy masa, ryb a zeleniny.
  • Krevní skupina AB: nejvíce prospěšné pro ně jsou bio produkty a čerstvé potraviny.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]