8 skvělých cviků, které lze provádět s polštářem z pohodlí domova. Posilte svaly i bez návštěvy posilovny

Fotografie: Depositphotos

Pohyb je pro lidské zdraví důležitý. Aby ale měl nějaký přínos, je třeba se mu věnovat pravidelně. Můžete cvičit i vleže nebo vsedě u sebe doma, nemusíte kvůli tomu chodit do posilovny.

Nemáte-li dostatek elánu a chuti jít si zaběhat, a přitom byste se rádi hýbali a udělali i něco zdravého pro své tělo, můžete se pustit do cvičení poměrně jednoduchých cviků. Bude vám k tomu stačit polštář a gymnastická podložka, případně židle s opěradlem nebo měkká pohovka.

Cvičení s polštářem

Kdo by si pomyslel, že i s polštářem se dá docela dobře cvičit. Najděte si ve svém denním programu alespoň dvacet minut času, které věnujete pohybové aktivitě. Vaše tělo vám poděkuje lepší fyzickou kondicí i náladou a zlepší se funkce svalů, jež tímto cvičením posílí.

Cvičení s polštářem pro posílení zad, hýždí a kotníků

Lehněte si na gymnastickou podložku, mezi kolena uchopte polštář a ruce dejte podél těla. Pak zpevněte svaly na hýždích a zvedněte nohy nad podlahu. Zvedněte zároveň i horní část trupu včetně rukou. V poloze vydržte asi 10 sekund, vraťte se na podložku a vše 5krát opakujte. Cvik vám posílí svaly hýždí a kotníků a chrání před křivením páteře.

Fotografie: Pixabay

Zvedání dolní části těla

Opět si lehněte na gymnastickou podložku, ruce podél těla, polštář mezi koleny. Pokrčte nohy, zvedněte nad podložku pánev a přitom polštář 20krát stiskněte. Položte pánev opět na podložku a cvik opakujte. Zpevníte tak svaly stehen, břicha i hýždí.

Cvičení s nohama do pravého úhlu

Lehněte si na gymnastickou podložku, polštář dejte mezi kolena a držet ho svaly. Nohy zvedněte tak, aby vytvořily pravý úhel. Takto vydržte několik sekund. Posílíte břišní svaly a střed těla. Opět cvik několikrát opakujte.

Cvičení s polštářem na posílení boků a kolen

Lehněte si na gymnastickou podložku, ruce podél těla. Pokrčte kolena do pravého úhlu a dejte mezi ně polštář. Několikrát polštář stiskněte. Tento cvik je možné cvičit i vsedě na židli. Posilujete jím vnitřní stehenní svaly a kolena.

Cvičení na pohovce

Nyní se posaďte na měkkou pohovu. Nohy jsou pokrčené a mezi koleny svíráte polštář. Zvedněte nohy nad podložku, záda drže rovná, ruce předpažte a pomalu se zaklánějte dozadu, až se dotknete opěradla pohovky. Potom se pomalu vracejte do výchozí polohy a cvik opakujte 10krát.

Cvičení se židlí v kleku

Postavte se k opěradlu židle, klekněte si a mezi kotníky uchopte polštář. Držte se opěradla a tiskněte kotníky k sobě. Opakujte 10krát. Tímto cvičením posilujete svaly na hýždích a kotnících.

Cvik vleže na podložce

Lehněte si na gymnastickou podložku, ruce podél těla. Pod pravé koleno vložte polštář, pravá noha je přitom natažená. Levou nohu ohněte v koleni. Nyní přitahujte chodidlo pravé nohy k tělu a vydržte asi 10 sekund. Cvik opakujte 20krát pro každou nohu.

Zdroj: EliteDaily

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]