Tyto domácí cviky vám zajistí vysněnou postavu do pár týdnů. Na posilovnu zapomeňte

Fotografie: Depositphotos

Získání krásného pasu a posílení břišních svalů vyžaduje pravidelný trénink. Naučte se cviky, které můžete začlenit do svého tréninkového režimu a dosáhnout tak svého cíle.

Břišní tuk je častým problémem mnoha lidí a může být spojen s různými zdravotními riziky. Kromě estetického hlediska je však důležité mít pevné břišní svaly pro stabilitu těla a prevenci zranění zad. Štíhlé břišní svaly také přispívají k lepšímu držení těla a celkovému pocitu pohody. Tréninkový plán zaměřený na posílení břišních svalů a ztrátu tukové tkáně v této oblasti je klíčem k dosažení těchto cílů, informoval osobní trenér Daniel Bubnis.

1. Plank

Plank neboli prkno je jedním z nejúčinnějších cviků na posílení břišních svalů. Položte se na podložku a následně se vzepřete o lokty a prsty na nohách, udržujte tělo ve vzduchu tak, aby tvořilo přímou linii od hlavy po paty. Držte tuto pozici co nejdéle, snažte se udržet střed těla napnutý a nedovolte propadnutí páteře.

2. Bicycle Crunches

Podle Peggy Pletcher se jedná o dynamický cvik, který zapojuje různé svalové skupiny v břišní oblasti. Lehněte si na záda, zvedněte nohy a pokrčte je v kolenou. Pak provádějte pohyby, jako byste šlapali na kole, a zároveň se snažte dotknout pravého lokte levým kolenem a naopak.

cvičení fitness
Fotografie: Freepik

3. Russian Twists

Russian twists jsou skvělým cvikem na posílení břišních svalů a také na zapojení svalů páteře, zmiňuje certifikovaný trenér Jake Tipane. Sedněte si na podložku s ohnutými koleny a zády mířícími směrem nahoru. Držte ruce před sebou nebo zkřížené na hrudi a pak se pomalu otáčejte tělem ze strany na stranu, snažte se dotknout rukou podlahy vedle sebe. Tento cvik je vhodný i pro osoby v pokročilejším věku, jak jsme vás v minulosti informovali na webu ZdravéStravování.

Snadný výpočet ideální váhy v poměru k výšce: Hodnota BMI poukáže i na obezitu a podváhu

4. Leg Raises

Leg raises jsou účinným cvikem na spodní část břicha. Lehněte si na záda, položte ruce pod hýždě a zvedněte rovné nohy směrem nahoru, dokud nejsou kolmo k podlaze, a pak je pomalu spusťte zpět dolů.

5. Crunches

Crunches jsou klasickým cvikem na posílení přímých břišních svalů. Lehněte si na záda, pokrčte kolena a položte ruce za hlavu nebo zkřížené na hrudi. Pak se zvedněte směrem nahoru, zatímco stahujete břišní svaly, a snažte se dotknout lokty kolenům.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]