Cvičení, která pomohou snadno a rychle vyřešit problém s druhou bradou

Fotografie: Depositphotos

Dvojitá brada není neřešitelný problém, její svaly musíte posílit jako každé jiné. Zkuste několik užitečných cviků, které můžete provádět doma i v práci.

Dvojitá brada není záležitostí jen silných lidí s nadváhou nebo obezitou. I jedinci, kteří nemusí řešit potíže s tělesnou hmotností, mohou bojovat s ochablou bradou, jež jejich obličej opticky zvětšuje. Tímto problémem se trápí především ženy. Ovšem nic není neřešitelné. Na bradě máte také svaly, které můžete vytrénovat tak, aby byly pevnější a netvořily druhou bradu. Zkuste několik užitečných cviků, které můžete provádět třeba doma u televize nebo v práci. Více prozradila lékař Jared Meacham.

Cílová oblast: Tváře a brada

Tento cvik se zaměří především na oblast tváří a brady. Je velice jednoduchý. Zklidněte svůj obličej, zavřete pusu. Nyní ústa otevřete, jako kdybyste chtěli všem ukázat své zuby, snažte se co nejvíce napnout svaly na krku. Vydržte 20 vteřin a vraťte se do výchozí pozice. Provádějte asi 4 opakování po 20 sekundách.

Fotografie: Depositphotos

Cílová oblast: Tváře, krk a brada

Tentokrát zapojíte i svaly na krku. Opět začnete stejně, nejdříve zklidníte tvář a necháte ústa zavřená. Teď otevřete pusu dokořán, co to jen jde. Snažte se svými rty vytvořit tvar písmene O, vystrčte ústa dopředu. Opět vydržte, a to alespoň 10 sekund. Nyní můžete povolit. Opakujte 4× po 10 vteřinách.

Cílová oblast: Spodní část obličeje a brada

S tímto cvikem budete nyní cílit na svaly ve spodní části obličeje a samozřejmě také na bradě. Snažte se otočit jazyk tak, aby se dotýkal horního patra a jeho špička tlačila zevnitř na horní zuby. Vnímejte přitom, jak se vám napínají krční svaly. Tento cvik dělejte co nejčastěji, kdykoli si vzpomenete.

Cílová oblast: Krk a brada

Teď si pořádně protáhnete krk a bradu. Zakloňte hlavu dozadu a natáhněte krk, co nejvíce dokážete. Hlavně se snažte držet pusu zavřenou, spodní ret by měl být přilepený k hornímu. Teď se usmějte. Držte pozici po dobu nejméně 10 vteřin. Povolte a poté opakujte ještě 4× po 10 sekundách.

Cílová oblast: Čelo, oční víčka, tváře, brada a krk

Zapojte i oči. Ochablá víčka jsou také častým problémem u žen, zapojte je tedy u cviků pro posílení svalů ve tváři také. Snažte se mít oči co nejvíce otevřené. Nemračte se. Zahleďte se nyní na 10 sekund přímo před sebe. Nemrkejte. Po uplynutí potřebné doby povolte. Opakujte ještě 4× po 10 vteřinách.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]