Zapomeňte na drahou kosmetiku. Cviky pro pevnou pleť fungují daleko lépe

Fotografie: Freepik

Přední dermatologové tvrdí, že provedením několika jednoduchých cviků můžete zlepšit stav pokožky v oblasti krku a dekoltu. Tyto cviky pro pevnou pleť vám zajistí, že budete vypadat skvěle v každém věku. Nespoléhejte tedy na drahé krémy a séra, daleko spíše si pomůžete, pokud se zaměříte na pravidelné cvičení těchto jednoduchých cviků.

Posílení krku

Nakloňte hlavu dozadu a trochu otevřete ústa. Pomalými pohybem vytahujte nahoru dolní čelist a poté ji opět spouštějte dolu. Opakujte přibližně desetkrát. Není třeba spěchat, daleko podstatnější je preciznost provedení tohoto pohybu.

Protažení dekoltu

Postavte se rovně, zkřižte ruce na hrudi a položte dlaně na ramena. Pomalu vdechujte vzduch dlaně tlačte směrem dolů a z krku se zároveň vytahujte nahoru. Poté vydechněte a vraťte se do původní polohy. Opakujte desetkrát.

Flexibilita

S rovnými zády a uvolněnými rameny sklopte hlavu a otáčejte jí z jednoho ramene na druhé. Po deseti takových půlkruzích nakloňte hlavu dozadu a proveďte znovu deset krouživých pohybů. Takto účinně uvolníte také krční páteř, a díky tomu se zbavíte i bolestí hlavy nebo zad.

Uvolnění krční páteře

Udržujte záda a ramena rovně a začněte otáčet hlavou tak, aby se brada dotýkala pravého ramene a poté levého ramene. Hlava by měla jít do maximálního otočení, můžete si i mírně pomoci rukou, ale rozhodně nejděte přes bolest.

V každém směru proveďte cvik pětkrát. Není nezvyklé, když vám během pohybu bude trochu praskat v krčních obratlích – příjemně se tak uvolní.

Proti vráskám kolem očí

Přiložte tři prsty k vnějšímu koutku oka a kůži velmi jemně natahujte směrem ke spánkům. Snažte se táhnout lehce směrem nahoru, v žádném případě ne dolů. Přitom pravidelně zavírejte a otevírejte oči. Pokožka je v této oblasti velmi jemná a citlivá, proto dělejte jen velmi malé pohyby. Opakujte maximálně desetkrát.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]