Starověký lék za pár kaček v obchodech leží ladem. Naši předkové však dobře znali jeho skutečnou sílu

Fotografie: Depositphotos

Pivovarské kvasnice přináší mnoho zajímavých přínosů pro lidské zdraví. Zde najdete důvody, proč byste je měli zařadit do svého jídelníčku i vy.

Léčitelé v mnoha zemích věří, že pivovarské kvasnice přináší díky svému obsahu blahodárných vitamínů a minerálů řadu zdravotních přínosů, včetně posílení imunitního systému a léčby mnoha závažných onemocnění. Jejich účinky se ale potvrdili i v praxi, a proto se níže můžete seznámit s těmi nejzajímavějšími benefity, které můžete získat jejich pravidelnou konzumací. Více prozradila lékařka Katherine Marengo.

Podporují zdraví srdce

Konzumace pivovarských kvasnic snižuje hladinu cholesterolu v těle, což napomáhá předcházet hypertenzi (vysokému krevnímu tlaku). Četné studie prokázaly, že právě tyto nebezpečné problémy jsou hlavními příčinami vzniku srdečních onemocnění, jako je infarkt nebo mozková mrtvice. Pokud tedy máte potíže se svým kardiovaskulárním systémem, rozhodně se nebojte tuto blahodárnou potravinu zařadit do svého každodenního jídelníčku.

Pomáhají předcházet anémii

Pro dospělého člověka znamená prospěšná dávka pivovarských kvasnic 3 čajové lžičky třikrát denně – a to ráno nalačno, pak k obědu a k večeři. Toto množství doporučují terapeuti především lidem, kteří trpí chudokrevností, a těm, kteří mají problémy s asimilací minerálů, zejména hořčíku a vápníku.

Fotografie: Pixabay

Zkracují dobu rekonvalescence

Pokud se během zimních měsíců nachladíte nebo pociťujete, že na vás leze nějaké onemocnění, odborníci zastávající alternativní medicínu doporučují konzumovat tři čajové lžičky pivovarských kvasnic denně. Ty totiž obsahují řadu prospěšných vitamínů a minerálů, jež vám pomohou posílit imunitní systém a zkrátí dobu rekonvalescence.

Úspěšně léčí lupénku

Užívání pivovarských kvasnic je skvělý způsob, jak se zbavit nepříjemné lupénky. Odborníci v tomto případě opět doporučují užívat tři čajové lžičky této blahodárné potraviny denně, a to po dobu 21 dní. Pokud se po léčbě nemoc opět vrátí, můžete proces opakovat, abyste zmírnili její nežádoucí příznaky.

Povzbuzují nervový systém

Pivovarské kvasnice mají mimořádné účinky na nervový systém – podle četných studií bylo zjištěno, že pomáhají bojovat proti depresím a duševním poruchám, jako je úzkost nebo bipolární porucha. Někteří odborníci navíc dodávají, že by je měli do svého jídelníčku zařadit také pacienti trpící Parkinsonovou a Alzheimerovou choroba, neboť i v tomto případě mohou účinně tlumit příznaky těchto závažných poruch.

Fotografie: Freepik

Bojují proti obezitě

I v případě obezity vám pivovarské kvasnice mohou být skvělým pomocníkem. Měli byste užívat tři čajové lžičky denně nalačno, dokud vaše hmotnost neklesne na požadovanou úroveň. Kromě toho tato blahodárná potravina obsahuje chrom, který snižuje chuť k jídlu (zejména na sladké), což je při shazování kil také důležitou zásadou.

Pomáhají při léčbě rakoviny

Výzkum, který se zabýval účinností pivovarských kvasnic při nádorových onemocněních, potvrdil, že tento přírodní prostředek napomáhá při léčbě rakoviny. Během sledovacího období pacienti užívali denně 6 čajových lžiček této blahodárné potraviny, ovšem jak sami odborníci dodávají, stále je zapotřebí provést další studie, které by toto tvrzení kompletně potvrdily.

Zdroj: Healthline