Nachlazení se vám bude na kilometry vyhýbat. Silná léčivá směs mu nedá šanci a zatočí s ním hned v počátku

Fotografie: Depositphotos

Konzumace této domácí léčivé směsi účinně podpoří vaše zdraví a ochrání vás před řadou onemocnění. Kouzlo její síly spočívá v obsažených ingrediencích.

Ačkoliv mnoho komerčních produktů současné doby slibuje silné zdraví a ochranu před různými nemocemi, žádný z nich se nevyrovná síle naší přírody. Tento nápoj z česneku, citronu, zázvoru, vody a dalších účinných super-potravin patří mezi prastaré léčivé směsi, jež disponují řadou užitečných přínosů, a k tomu navíc nezpůsobují žádné kontradikce – ochrání vás například před chřipkou či nachlazením a podpoří váš kardiovaskulární oběh. Připravit si ho můžete podle osvědčeného receptu, říká lékařka Elaine K. Luo.

Jedinečný přírodní lék

Tento lék je skvělým prostředek pro léčbu a prevenci ucpávání tepen, pomáhá regulovat hladinu cholesterolu v krvi, posilovat imunitní systém na všech úrovních, zabraňuje celkové únavě, urychluje léčbu infekcí, nepříjemného nachlazení a také zlepšuje čištění jater. Mimo to také zabraňuje hromadění volných radikálů v těle, které způsobují nejzávažnějších onemocnění (stejně jako mnoho dalších onemocnění souvisejících se srdcem a oběhovým systémem). Pro jeho přípravu budete potřebovat následující ingredience:

  • 4 polévkové lžíce najemno nasekaného česneku,
  • 2 bio citrony s kůrou,
  • mírně čerstvý kořen zázvoru (asi 1–2 centimetry),
  • 2 litry filtrované vody,
  • 5 polévkových lžic medu,
  • 1 čajovou lžičku kurkumy,
  • 1/4 čajové lžičky červené pálivé papriky (prášek, nebo klidně čerstvou).

Postup přípravy

Příprava léčivé směsi je poté již naprosto jednoduchá. Nejprve důkladně omyjte citrony a nakrájejte je na kousky (i s kůrkou), oloupejte česnek a rozmixujte ho společně s citronem a zázvorem v mixéru. Poté smíchejte med s kurkumou a pepřem a vše pomalu přimíchejte do směsi s citronem, česnekem a zázvorem. Nyní přidejte do finálního produktu vodu, vše důkladně promíchejte a nakonec léčivou směs nalijte do čistých sklenic a vložte je do lednice (před prvním užitím je nechte nejlépe několik hodin odstát).

Fotografie: Freepik

Abyste vytěžili z této směsi co nejvíce, začněte ji užívat 3krát denně po 50 mililitrech 30 až 40 minut před jídlem nebo po jídle – a to nejlépe zahřátou. Kombinace citronu a medu skvěle neutralizuje štiplavou chuť česneku, tudíž by vám její konzumace neměla dělat sebemenší problém. Nezapomeňte ji také před každým použitím pořádně protřepat, aby se všechny ingredience promíchaly.

Nyní již nebudete muset řešit žádná sezónní onemocnění a pokud ano, směs vás snadno zbaví příznaků nachlazení, chřipky, bolesti v krku a kašle. Kromě toho také podpoří váš krevní oběh a skvěle vám vyčistí cévy. Dejte si však pozor – pokud máte vysokou teplotu, nepřidávejte do směsi pálivou červenou papriku, protože může způsobit horečku.

Zdroj: Healthline