Chutné a jednoduché večeře, které si můžete dát i následující den – ke snídani!

Určitě to znáte. Ráno se probudíte a přemýšlíte co si dát ke snídani, krom obvyklých cereálních lupínků, müsli nebo pečiva s něčím… Proto pro Vás máme tipy na chutné večeře, které následující den můžete využít jako základ pro snídani. Získáte tak bez komplikací živiny, které potřebujete k nastartování dobrého dne.

Jídla jsou nutričně vydatná, tudíž budete mít pocit sytosti až do oběda. Zde jsou večeře, které můžete proměnit druhý den v jídlo na snídani.

Farro mísa k večeři, ke snídani přidáme vejce

Starobylé zrno jako je špalda (v italštině farro) je výborné k večeři nebo ke snídani. Špalda se vaří s vodou v poměru 2 (voda):1 (špalda zrno), na cca 30 minut, potom schladíme a přidáme různé čerstvé bylinky dle chuti (jako např. koriandr), černé fazole, salsu a nahoru si ještě přidáme zastřené vejce nebo volské oko. Ke snídani si můžete obměnit ingredience, například čerstvou zeleninu a vejce nebo povařený čerstvý špenát. Nápadům se zde meze nekladou, špaldu můžete kombinovat podle vaší chutě. Je možné přidat i různé bílkoviny jako je tofu apod. Ke snídani je dobré dávat vejce, neboť cholin obsažený ve vejci zlepšuje myšlení.

Pečený losos k večeři, k snídani ho přeměňte na toasty s avokádem a lososem

Nejen, že je losos dobrý k večeři kvůli jeho omega-3 mastný kyselinám, ale dokonale vám poslouží jeho zbytky na avokádové toasty. Je to výborná kombinace, neboť losos pomáhá zvýšit příjem bílkovin, zdravých tuků a avokádo je bohaté též na zdravé rostlinné tuky. Díky této kombinaci budete příjemně nasyceni a nebudete mít do oběda hlad. Příprava je snadná, rozmačkané avokádo ochucené solí a pepřem rozetřete na toust, nahoru dejte natrhaný losos.

Těstoviny se sladkými bramborami k večeři, k snídani placičky ze sladkých brambor

Na večeři si dejte těstoviny se sladkými bramborami a špenátem a ke snídani budou sladké bramborové placky.

Pro přípravu těstovin si oloupejte, umyjte a osušte brambory, které nakrájíte na kostky. Předehřejte si troubu na 180°C a dejte péct brambory se solí, pepřem a olivovým olejem. Nakrájejte si čtvrtku citrónu na tenké plátky (vyndejte semínka), plátky rozložte na brambory. Brambory pečte po dobu cca 30 minut, dokud nejsou měkké. Mezitím si uvařte těstoviny. Do hrnce s rozehřátým olejem dejte nakrájenou cibuli, česnek. Restujte po dobu cca 5 minut, dokud cibule nezesklovatí, pozor ať se nespálí. Na orestovaný základ dejte šalvěj a přidejte čerstvý špenát, restujte po dobu 3 minut a přidejte smetanu, sůl a pepř, vše společně prohřejte. Jakmile budou těstoviny „al dente“, vsypte je do špenátu se smetanou a přidejte hotové brambory + parmezán, promíchejte a podávejte.
Brambory, které jste nevyužily do těstovin použijte druhý den. Uděláte si lahodné sladké bramborové placky. Do rozmačkaných brambor jen zamícháte vajíčko a můžete smažit na oleji po dobu cca 2-3 minuty z každé strany, a je hotovo. Placky jsou výborné s řeckým jogurtem.

Obrázky: pixabay.com