Chraňte svůj organismus tím, že budete jíst hrozny každý den

Obrázek:goodhousekeeping.com

Hroznové víno nejen skvěle chutná, ale je také velmi zdravé pro nás organismus. Hrozny jsou bohaté na obsah flavonoidů, antioxidantů a mají pozitivní vliv především na náš kardiovaskulární systém. Jeden z pigmentů obsažených v hroznech, kvercetin, který dokáže účinně regulovat hladinu cholesterolu v krvi a pomáhá předcházet oxidaci LDL cholesterolu. Tento proces totiž způsobuje ukládání cholesterolu do tepen, což je pro lidské zdraví velmi nebezpečné.

Zdravé hrozny

Hrozny jsou také dobrým zdrojem draslíku, který má dobrý vliv na kardiovaskulární systém, jelikož chrání proti vzniku hypertenze. Obsahuje také resveratrol, látku, která má antikarcinogenní vlastnosti. Vybírat si můžete ze tří druhů hrozný, červených, bílých a zelených. Bílé hrozny obsahují vyšší energetickou hodnotu než hrozny červené, 70 kalorií na 100 g proti 62,1 kaloriím na 100 g. Jsou také bohatší na obsah cukru, protože obsahuje na každých 100 gramů hroznů 16,1 gramu cukru, na rozdíl od červených hroznů, které mají pouze 12,2 gramu.

Pro energii

Hroznové víno je ovoce, které rychle dodá ztracenou energii, jelikož je bohaté na cukry a obsahuje glukózu i fruktózu, také vitamín B a C, minerální látky a stopové prvky, například vápník, draslík, železo a hořčík. Je komplexem cenných látek a ovocem, které byste si měli ve své stravě dopřávat opravdu často. Bílé a červené hrozny mají také příznivý účinek na fungování nervového a svalového systému. Konzumovat by ho měli sportovci, ale také děti. Vhodné ho je jíst i během zimních měsíců, kdy preventivně chrání proti nachlazení. Pozor však na jeho obsah sacharidů, je nejbohatším zdrojem sacharidů z ovoce, hned po fíkách a banánech.

Červené hrozny

Červené hrozny jsou také bohaté na polyfenoly, silné antioxidanty, které mají silné ochranné vlastnosti. Chrání kardiovaskulární systém a zvyšují odolnost krevních cév. Hrozny jsou také ovocem krásy, jelikož vás chrání před vlivem volných radikálů a chrání před stárnutím pokožky.