Chlorella a ječmen – zelená síla přírody, která pomáhá navracet zdraví!

Cítíte se často bez energie? Trápí vás zhoršená imunita? Přibíráte na váze? V posledních letech se sice skladba českého jídelníčku změnila k lepšímu, ale i tak se velká část populace přes den v době pauzy na jídlo odbude „hotovkou“ z rychlého občerstvení nebo instantním jídlem.

Obsah živin ve stravě klesá. Nedostatečný příjem nutričně kvalitní stravy bohaté na vitamíny, minerály a ostatní potřebné látky může být příčinou zmiňovaných problémů. Postupem času se tímto způsobem stravováním lze dopracovat až k buněčné podvýživě, i když paradoxně navenek máme nějaký ten kilogram navíc! Každý z nás by chtěl být zdravý a plný energie. Ne všichni jsou však schopni výraznější změny v zažitém jídelním stereotypu. V takovém případě je vhodné dodat potřebné živiny doplňkem stravy.

Zelené potraviny

Zelené potraviny, které jsou schopné do těla rychle doplnit vše potřebné, jsou správnou volbou! Obsahují velké množství biologicky aktivních látek potřebných ke správnému fungování organismu a ne nadarmo se jim dostalo označení „superpotravina“. Jedná se o přírodní produkty, které jsou našemu tělu blízké a svým složením patří do pomyslné základny zdravého jídelníčku. Užití v podobě tablet či sypkého prášku je snadné a časově nenáročné. Nemusí se však užívat jen vnitřně. Obecně je lze využít k obkladům, do mastí, k zásypům atp.

Chlorella – sladkovodní řasa účinná v detoxikaci organismu!

Tato sladkovodní řasa patří mezi jednu z nejstarších forem rostlinného života na Zemi a řadí se mezi nejbohatší zdroje zeleného barviva – chlorofylu. Je celosvětově uznávaná pro své pozitivní účinky na lidské zdraví.

Jejím nejdůležitějším účinkem je schopnost detoxikovat organismus, což je v dnešní době velmi aktuální a důležité. Škodliviny na nás totiž působí ze všech stran.

Čistí trávicí ústrojí a obnovuje zdravou střevní mikroflóru. Podporuje odstraňování těžkých kovů z těla. Podporuje obranyschopnost organismu a celkovou regeneraci. Zvyšuje energii a vitalitu. Svým zásaditým působením neutralizuje kyselé prostředí organismu, ve kterém se daří bakteriím, virům, plísním a kvasinkám.

Nejčastěji se používá v podobě tablet, které se zapijí vodou. Mohou se též rozkousat v ústech anebo rozdrtit v případě potřeby v hmoždíři.

Zelený ječmen – nápoj plný života

Představme si rostlinu, která prorazí z naklíčeného semene skrz zeminu a roste vzhůru ke slunci. Je plná životní energie. V této chvíli, kdy má mladý ječmen nejvíce živin, se sklízí a okamžitě suší. Obsahuje tak velké množství aminokyselin, vitamínů skupiny B, dále pak především vitamínů C, E, A i K, betakarotenu, kyseliny listové a minerálů, které konzumací přijmeme do našeho těla. Zelený ječmen se nejčastěji užívá v podobě prášku rozmíchaného ve studené vodě či jiném nápoji.

Účinky zeleného ječmene jsou též velmi rozsáhlé. Doplněním důležitých vitamínů se naše tělo mění před očima. Zlepšuje se stav očí, pleti, vlasů a nehtů. Zelený ječmen nám pomáhá v boji proti chudokrevnosti, astmatu, vysokému cholesterolu a ledvinovým problémům. V podstatě okamžitě pocítíme dodání životní síly a energie. Zotavení organismu po cvičení či nemoci je rázem mnohem rychlejší. Ječmen též zbavuje tělo škodlivých látek a toxinů. Osvědčil se i jako vhodný doplněk při hubnutí a v různých dietách. I v tomto případě se jedná o alkalizující potravinu, která nám snižuje kyselost organismu.

Co napsat závěrem…

Pokud si uvědomujete, že tělu nedodáváte vše potřebné a chcete napomoci svému zdraví, vyzkoušejte zelené potraviny a sami se přesvědčte o jejich účincích. V přírodě je obrovská síla, na kterou v dnešní době často zapomínáme!

Obrázek: pixabay.com

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]