Střevní paraziti mohou značně znepříjemnit život. Zbavte se jich přírodní cestou

I pokud se snažíte žít zdravě a vyhýbáte se všem možným rizikům, přesto vás může překvapit, jak snadné je, aby byl ve vašem těle parazit. Primárně ve vašem střevě. Většinou si tyto potíže spojujeme jen s lidmi, kteří na hygienu moc nedbají, ale pravdou je, že roupy, škrkavku nebo tasemnici můžete mít i vy. A není to něco, co byste měli přehlížet. Parazité dokáží v těle nadělat pěknou paseku.

Můžete je mít i vy

Mezi běžné parazity, kterými se dá nakazit i v dnešním světě, bezpochyby patří také vši, které si vaše dítě může snadno přinést ze školy či ze školky, ale i toxoplazmóza, kterou se člověk nejčastěji nakazí od koček. Vnějších nebo vnitřních parazitů je spousta. Někteří odborníci dokonce varují, že právě tito parazité mohou být skrytou příčinou některých vážných onemocnění, kterými trpíme.

Nejrizikovější skupinou jsou malé děti, těhotné ženy, masožravci a příznivci paleo stravování a samozřejmě také chovatelé zvířat, zejména psů a koček.

Jaké jsou příznaky?

Jak se projeví, že máte střevního parazita? Příznaky mohu být velmi různorodé, a i proto se diagnostika provádí obtížně. Lékaři často hledají jiné příčiny a na parazity se trochu zapomíná. Obvykle se jejich přítomnost v těle projevuje střevními potížemi jako jsou průjmy nebo zvracení, ale objevit se mohou i jiné příznaky související se špatným vstřebáváním živin. Může se jednat například o zhoršení kvality pleti a vlasů, únavu, celkovou slabost, zvýšenou chuť k jídlu atd.

Co pomůže?

Pokud máte na parazity podezření, určitě je nutné poradit se o léčbě s lékařem. Pomoci si však můžete i vy. V mnoha případech se osvědčily přírodní prostředky a bylinky. Spolehlivou první pomocí v případě vnitřních parazitů bývá například česnek nebo i cibule. Velmi pomůže také to, když se pacient vzdá veškerého cukru, protože tím parazitům vezmete ceněný zdroj energie. Naopak si vybírejte velmi hořké a pálivé potraviny.

Velmi dobrou službu vám udělají i bylinky. Vhodným pomocníkem na odčervení je pelyněk pravý. Udělejte si z něho silný odvar a ten pravidelně popíjejte. Nezapomeňte ale, že pelyněk není vhodný pro malé děti, těhotné a kojící ženy a ve větším množství může být toxický. Podobně dobře vám může pomoci také černý kmín, který skvěle detoxikuje. Jeho semena dávejte jako přísadu do pokrmů nebo se z nich dá také připravit čaj.Řekněte ostatním, co si myslíte